0.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Лютий, 2023
Запитання священнику Основи православ'я

Що таке воцерковлення?

Сьогодні часто доводиться чути термін «воцерковлення». Що це таке? Якщо я ходжу в храм щонеділі – я воцерковлена?

Ірина Демченко


Відповідає протоієрей Валентин Макаров:

– Ходіння в храм щонеділі – це необхідна умова воцерковлення, але недостатня. Спробуймо зрозуміти, якою повинна бути або якими якостями повинна володіти людина, яку можна назвати воцерковленою.

Як мені здається, така людина повинна знати тексти Святого Письма і вміти користуватися ними в різних життєвих ситуаціях. Повинна мати досвід боротьби з гріхами і спокусами, а ще краще – досвід позбавлення від будь-яких вад або гріховних звичок.

Думаю, що ви звернули увагу, що я не привів у цьому переліку чесноту, згадану в заголовку запитання, – щонедільного відвідування храму. Таким чином, хотілося б наголосити, що духовна зрілість визначається не стільки тими факторами, які для людини є вихідними (Сповідь, Причастя, відвідування храму, молитва), скільки результатом сукупної дії цих вихідних чинників на розум, серце і волю людини. Адже можна все життя ходити на довгі служби, вичитувати щотижня всю Псалтир, причащатися і залишатися гордієм, який готовий роздавати свої поради з приводу і без приводу.

Є невеличка притча про ченця, якому прийшов лукавий помисел про те, що він несе чернечий образ протягом багатьох років, а Господь йому уві сні показав, що для Нього він по-справжньому був ченцем всього кілька днів.

Якщо сказати простіше, то по людині повинно бути видно, які зміни справили в ній щонедільні відвідування храму й участь у таїнствах Церкви. Тільки тоді можна сказати, що така людина воцерковлена. Самі ж по собі зовнішні дії ні про що ще не говорять.

Джерело 

Читати також: Зустріч із Церквою: детальніше про воцерковлення немовлят

Вас може зацікавити

Церква вшановує пам’ять святої блаженної Ксенії

Редактор Головний

Як часто треба водити дітей до сповіді та причастя?

Редактор Головний

Що робити батькам, якщо діти відмовляються ходити в храм?

Редактор Головний