25.3 C
Lutsk
Неділя, 14 Липень, 2024
Запитання священнику Основи православ'я

Що таке воцерковлення?

Сьогодні часто доводиться чути термін «воцерковлення». Що це таке? Якщо я ходжу в храм щонеділі – я воцерковлена?

Ірина Демченко


Відповідає протоієрей Валентин Макаров:

– Ходіння в храм щонеділі – це необхідна умова воцерковлення, але недостатня. Спробуймо зрозуміти, якою повинна бути або якими якостями повинна володіти людина, яку можна назвати воцерковленою.

Як мені здається, така людина повинна знати тексти Святого Письма і вміти користуватися ними в різних життєвих ситуаціях. Повинна мати досвід боротьби з гріхами і спокусами, а ще краще – досвід позбавлення від будь-яких вад або гріховних звичок.

Думаю, що ви звернули увагу, що я не привів у цьому переліку чесноту, згадану в заголовку запитання, – щонедільного відвідування храму. Таким чином, хотілося б наголосити, що духовна зрілість визначається не стільки тими факторами, які для людини є вихідними (Сповідь, Причастя, відвідування храму, молитва), скільки результатом сукупної дії цих вихідних чинників на розум, серце і волю людини. Адже можна все життя ходити на довгі служби, вичитувати щотижня всю Псалтир, причащатися і залишатися гордієм, який готовий роздавати свої поради з приводу і без приводу.

Є невеличка притча про ченця, якому прийшов лукавий помисел про те, що він несе чернечий образ протягом багатьох років, а Господь йому уві сні показав, що для Нього він по-справжньому був ченцем всього кілька днів.

Якщо сказати простіше, то по людині повинно бути видно, які зміни справили в ній щонедільні відвідування храму й участь у таїнствах Церкви. Тільки тоді можна сказати, що така людина воцерковлена. Самі ж по собі зовнішні дії ні про що ще не говорять.

Джерело 

Читати також: Зустріч із Церквою: детальніше про воцерковлення немовлят

Вас може зацікавити

ЧОМУ ГОСПОДЬ НЕ ЗАВЖДИ ВІДПОВІДАЄ НА НАШІ МОЛИТВИ

Редактор Головний

Якою повинна бути підготовка до Святого Причастя

Редактор Головний

Чи можна прибирати у день свята

Редактор Головний