5 C
Lutsk
Субота, 16 Жовтень, 2021
Всі новини Запитання священнику

Що більше – милостиня на храм або допомога ближньому?

У храмі сказали, що милостиня на храм більше милостині, яку ми жертвуємо ближньому. Чи можна в даному випадку говорити про те, що більше, а що менше?

Анастасія Голованюк

Відповідає протоієрей Сергій Успенський:

– Вважаю, не варто протиставляти одне іншому. З одного боку, допомога ближньому – це допомога Богу. Те, що ми даємо або робимо нужденній людині, те ми даємо або робимо Богу. І на суді Божому нас обов’язково запитають про допомогу ближньому, як написано в притчі про Страшний суд.

З іншого боку, будівництво храму робить наші грошові вкладення практично вічними. Щоразу під час служби ми молимося про будівельників і ктиторів храму, і скільки буде стояти храм, скільки і будуть молитися про тих людей, які брали участь в його будівництві.

Але, якщо буде необхідно робити вибір між екстрено необхідною допомогою ближньому і допомогою на будівництво храму, я б однозначно вибрав допомогу ближньому. Якщо ж такої екстреної і життєво важливої допомоги надавати не потрібно, то допомога будівництву храму буде гідним проявом нашої любові до Бога, який хоча і не живе в рукотворних храмах, але вважав за краще саме храм обрати своїм особливим місцем перебування.

Милостиню потрібно звершувати згідно обставин, що склалися, і своїми можливостями. І обов’язково – з міркуванням. Адже не дарма святі отці саме міркування вважали найбільшою з чеснот.

Джерело 

Вас може зацікавити

У день пам’яті прп. Амфілохія Почаївського архієпископ Нафанаїл звершив богослужіння у с. Лобна. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні неділі 14-ої після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив всенічну у Свято-Покровському храмі Луцька

Редактор Головний

У день свята Покрову Пресвятої Богородиці архієпископ Нафанаїл відвідав гониму громаду с. Навіз, у якої напередодні захопили храм

Редактор Головний