30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Волинська єпархія Новини

Розпочала навчання недільна школа при Свято-Миколаївському храмі Луцька. ФОТО

У неділю, 13 вересня, розпочався новий навчальний рік у недільній школі при Свято-Миколаївському храмі УПЦ міста Луцька.
На території прилуцького села Великий Омеляник, а фактично – в районі вулиці Володимирської вже сучасного Луцька, була заснована парафія святителя Миколая Мир Лікійського та розпочалося будівництво храму. Будівництво нової церкви йде успішно, будівля вже прикрашена куполом і хрестом. Богослужіння ж наразі здійснюються у невеличкому тимчасовому храмі.
При храмі діє і недільна школа, де Закону Божому навчаються діти та підлітки віком від 8 до 14 років.
І ось знову у цій недільній школі розпочалося навчання, а своєрідний “перший дзвоник” відбувся 13
вересня. До слова, цього року на навчання сюди записалося до 50 учнів.
Розпочалося усе із недільної Божественної літургії та молебню, які звершили настоятель та клірик
Свято-Миколаївського храму протоієрей Валентин Марчук та диякон Богдан Яковук.
По тому юні вихованці недільної школи, їх батьки та родичі мали можливість поспілкуватися зі священнослужителями та поміж собою. Звісно, можна було поласувати смаколиками, при чому не лише печивом та солодощами – адже можна було спробувати й шоколадної пасти, яка текла зі спеціального “шоколадного фонтану”. Була приготовлена викладачами недільної школи та дітьми сценка «Дубові двері», рухливі ігри та цікаві конкурси. Всі діти отримали подарунки.
Але найголовніший сюрприз для дітей та їх батьків приготували луцькі байкери, які цієї неділі теж завітали на свято. Вони залюбки катали на своїх мотоциклах усіх бажаючих.
“Як кажуть у нашому середовищі: “чужих дітей на дорозі не буває”. А коли ти даруєш дітям радість, бачиш ясну дитячу посмішку, то і самому на душі стає краще, отримуєш задоволення”, – сказав у коментарі луцький байкер Сергій Левчинський.
А завершилося усе святковою трапезою – присутні могли скуштувати смачної піци від піцерії «Фелічіта».
Варто зауважити, що у проведенні цього “першого дзвоника” в недільній школі при Свято-Миколаївському храмі активну участь взяли й хлопці, що несуть тут послух паламарів. Для них цього року на цій парафії розпочне свою діяльність і православна молодіжка, до участі в якій запрошуються молоді люди від 14 років і старше.
До слова, дружина настоятеля – матінка Олена Марчук разом з матінкою Тетяною Яковук планують створити тут також дитячий та юнацькій хори.
«У нашій недільній школі ми навчаємо дітей вічних істин, також це дає можливість налагодити тісніше спілкування з їх батьками. Щодо молодіжки, то в цьому році ми продовжуємо діяльність нового православного молодіжного згромадження – «Никольську молодіжку», адже наша церква є храмом на честь святителя Миколая. На разі з хлопців вже організували футбольну команду та спортивний клуб, бо я знаю, що вони це полюбляють. А займаючись спортом, відпочиваючи разом із однолітками, можна водночас і розповідати про Христа», – зауважив, у коментарі настоятель Свято-Миколаївського храму протоієрей Валентин Марчук.

Вас може зацікавити

Архієпископ Нафанаїл очолив Літургію Передосвячених Дарів у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

У Копачівці клірики єпархії поховали загиблого воїна

Редактор Головний

З травня вважався безвісти зниклим: у селі Щитинь клірики Волинської єпархії відспівали Захисника України

Редактор Головний