0.6 C
Lutsk
П’ятниця, 5 Березень, 2021
Волинська єпархія

Різдвяне послання керуючого Волинською єпархією УПЦ архієпископа Нафанаїла

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ, СЛАВІТЕ!

Сердечно вітаю вас, боголюбиві пастирі, всечесні іноки та інокині, дорогі браття та сестри, з великим та радісним святом Різдва по плоті Спасителя нашого і Бога, Господа Іісуса Христа.

Нині сили небесні, які прийшли на землю, взивають: Слава в вишніх Богу і на землі мир, у людях благовоління. Та де ж цей мир, якщо на нашій землі війна? Де мир, коли навколо нас бачимо озлобленість людей? Та яка б злоба та ворожнеча не наповнювала все навколо нас, слова Ангелів: «Слава в вишніх Богу і на землі мир!..» є во віки непорушними та дієвими. Мир на землі є, і цей мир від Бога.

Якщо порівняти людське життя з бурхливим морем, де хвилі сягають кількох метрів, то можна виявити певну закономірність: якою би сильною не була буря, та глибина морська завжди є стійкою і незмінною.

Теж саме можна говорити і про мир, що був принесений на землю Богонемовлям-Христом, який радісно оспівували ангели під час Його народження. Мир Божий – незмірно глибший і могучіший навіть за океан. Його потаємної глибини не похитне ані злоба людей, ані сам печальник злоби – диявол. Підступи ворога людського, хвилі злоби та гріха – це ніщо більше, аніж хвилі поверх океану. «Христос є мир наш», – говорить апостол Павло (Єф. 2, 14). Говорить у той час, коли навколо і проти нього кипіла страшна злоба ворогів. Сам Спаситель перед своїми стражданнями ясно та з царственим спокоєм повчає та заповідає: «Мир Мій даю Вам, мир залишаю вам» (Ін. 14, 27).  Мир, не зважаючи на все зло людського життя, є присутнім на землі, бо принесений та залишений Спасителем. Найперше, він виражається у примиренні людей з Богом та землі з небом, дароване нам в незбагненній таємниці спокутування грішного людства. Христос Бог народився, жив, навчав, страждав, воскрес, послав Духа Святого і нині перебуває серед віруючих у Церкві та закликає нас до вічного життя, де буде «нове небо і нова земля» (2 Пет. 3, 13). Для цього родився і прийшов у світ Син Божий. Не воцерковленій людині це незрозуміло, проте віруючому серцю тут все наповнено Божим світлом та миром. Апостол Павло сповіщає, що із ворогів Бога люди стали любимими синами, наслідниками всіх Його передвіщень.

Усе це дане тільки по вірі та коли «настало ж виповнення часу, Бог послав Свого Сина Єдинородного, що родився від Жени, щоб усиновлення прийняли» (1 Гал. 4, 4-5). Нам відкрита воля Божа та таємниця Божества, дані заповіді і дана допомога з небес для їх виконання. Людині, яка грішить, дане прощення. У цьому мир, радість та спасіння. Прийдіть, возрадуйтеся Господу та поклоніться, як смиренні пастухи, дари принесіть, як мудрі волхви, за цей чудесний світ великого покаяння, пізнання Бога, пізнання Життя, бо «Рождество Твое Христе Боже наш, возсия мирови свет разума…»

Наша Православна Церква є надійним сховищем від усього, що порушує душевний мир і спокій. У Церкві Христовій буде завжди підноситися слава Богу та посилатися мир на землю, а всі охочі можуть стати чадами благовоління Божого. Поза Православною Церквою – вічна буря, хвилювання та невдоволення. Боже Царство, мир та благовоління не можна запровадити або насадити примусово. Наприклад, не можна насильно змусити яблуню відразу дати плоди. Так і Царство Боже, по слову Христа, подібне до закваски, яку жінка додала у тісто (Мф. 13, 33), поки воно все не підніметься, повільно та поступово, не буде готове до вживання. Так само ріст моральний та духовний, він захоплює кожну людину, а потім поступово змінює та піднімає все людство.

Приступимо з дитячою довірою та любов’ю до Бога і Його закону, до Церкви Христової та Її таїнств. Тоді мир глибокий буде частиною нашого видимого земного життя. Премудрий Соломон пророкує: «коли усе оточувала тиха безмовність, і ніч у своєму плині досягла середини, зійшло з небес від царствених престолів на середину погибельної землі всемогутнє слово Твоє» (Премудр. Солом. 18, 14-15).

Ще раз вітаю вас, дорогі браття та сестри, з Різдвом Христовим, з Новим Роком та зі святом Богоявлення. Нехай Богонемовля-Христос благословить наш український народ, нашу рідну волинську землю та дарує мир, любов та спасіння всьому роду людському.

ХРИСТОС З НЕБЕС, ЗУСТРІЧАЙТЕ!

З архіпастирським благословенням

Архієпископ Волинський і Луцький

 

Різдво Христове, 2020-й рік

м. Луцьк

Різдвяне послання (Документ)

Вас може зацікавити

У суботу першої седмиці Великого посту архієпископ Нафанаїл звершив дияконську хіротонію у Свято-Троїцькому жіночому монастирі. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій привітав з Різдвом сестер та прихожан Михнівської обителі

Редактор Головний

Священники єпархії привітали з Різдвом Христовим вірян Копачівської округи, у яких відібрали храми

Редактор Головний