Понеділок, 6 Грудень, 2021
Волинська єпархія Новини

Різдвяне послання керуючого Волинською єпархією Української Православної Церкви

Різдвяне послання керуючого Волинською єпархією, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Волинської єпархії Української Православної Церкви.

 

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ, СЛАВІТЕ!

Всечесні отці, брати і сестри, весь боголюбивий народ землі Волинської, сердечно вітаю Вас зі святом Різдва Христового. З усією повнотою Православної Церкви ми молимося сьогодні такими словами: «Дева днесь Пресущественного рождает, и земля вертеп Неприступному приносит, Ангелы с пастырьми славословят, Волсви же со звездою путешествуют; нас бо ради родися Отроча младо, Превечный Бог».

Саме такими словами богослужбові піснеспіви розкривають сутність та значення Різдва по плоті Господа нашого Іісуса Христа. Увесь християнський рід з покоління в покоління щороку переживає цю прекрасну подію. З милості нашого Бога, Якого прославляємо у Святій Трійці, ми також причетні до великої радості народження Богонемовляти Христа.

Святі отці Церкви навчають нас, що Божественна дія серед людей пізнається у Дусі Святому, тобто сам Бог допомагає нам зрозуміти та прийняти ту любов, яку Він проявляє у своїх діях до роду людського. З усією повнотою Церкви Христової ми сповідуємо, що нині «нас бо ради родися Отроча младо, Превечный Бог». Вдуматися у сенс цих слів складно, адже людський розум самостійно не може осягнути всієї їхньої істини. Але Дух Святий своєю Божественною дією допомагає кожній людині не тільки зрозуміти ці слова, але прийняти їх та порадіти їм.

Усім християнам відомо, що гріх є перепоною до пізнання Різдва Христового у всій його повноті. Святе Євангеліє розповідає про події Різдва Христового та ясно показує, що разом з Пресвятою Матір’ю Дівою Марією, Праведним Іосифом обручником й Ангели прославляли народженого Христа, а також чисті душі Вифлеємських пастухів та волхвів були учасниками цієї події. Але були такі люди як Ірод та його слуги, які шукали смерті для Богомладенця Христа. Яка ж причина для такого противлення Богу? Причина у гріху, оскільки гріх є джерелом всякого зла. Тож, щоб зцілити рід людський від гріха, Син Божий і прийшов на землю.

У ці святі дні не хочеться детально вникати у святоотцівське передання, яке пояснює всі особливості бід роду людського, що пов’язані з гріхом. Однак промовчати про поведінку противників Різдва Христового теж не можна, оскільки про це розповідає Святе Євангеліє.

Коли лукавий Ірод дізнався від волхвів про народження Спасителя, то зробив вигляд, що нібито і радий цій події. Але у своєму серці він рішуче хотів вбити народжене Богонемовля. Свої замисли він планував втілити у життя через підлеглих воїнів, які служили царю за винагороду. Відтак, і вони стали непрямими учасниками злочину Ірода.

Слово Боже показує всьому роду людському, як відбувалися події Різдва Христового. Відтак, нам, людям, слід зробити вибір – на яку сторону стати. Прославляти Різдво Христове разом з Божою Матір’ю, Святими Ангелами, святими пастухами і волхвами чи бути з проклятим Іродом та його воїнами, які зовнішньо вдавали, що раді, але всередині або злобилися, або просто були байдужими спостерігачами того, що відбувалося.

Нам відомо, що Ірод боявся втратити свою владу, тобто він пішов проти Христа Бога, опікуючись за своє земне благополуччя. Збережи Боже, нас, людей, мати таке помутніння розуму, але ми повинні завжди пам’ятати, що до такої поведінки та байдужості призводить нерозкаяний гріх.

Церква Христова усім людям дає можливість благодатно переживати Різдво по плоті Господа і Бога і Спаса нашого Іісуса Христа. Будемо дорожити цією величезною милістю нашого Бога. Будемо боятися байдужості та нерозуміння того, яку любов проявляє до нас Спаситель. Будемо бігти від гріха та його наслідків, які віддаляють людину від Бога та приводять її до вічної загибелі.

З Різдвом на землі Христа Бога нашого усьому світу засіяло світло Розуму. Молитовно просимо у Богомладенця Христа, щоб у Дусі Святому нам мати це Боже Світло Розуму, яке просвітить нас, укріпить наші душевні та тілесні сили для життя за Євангелієм, для пізнання Бога тут, на землі, та перебування у Любові Божественній в Царстві Небесному.

Возлюблені у Господі пастирі, монахи та монахині, і всі боголюбиві браття та сестри, ще раз вітаю усіх Вас зі святом Різдва по плоті Господа і Бога нашого Іісуса Христа. Від душі бажаю усім вам здоров’я, миру, успіху у всіх ваших добрих справах і починаннях та всіх благ від народженого Богонемовляти Христа.

 

ХРИСТОС З НЕБЕС, ЗУСТРІЧАЙТЕ!

 

З архіпастирським благословенням

† Нафанаїл

 Архієпископ Волинський і Луцький

 Різдво Христове, 2021ий рік

м. Луцьк

Скачати послання

 

 

 

 

 

Вас може зацікавити

Керуючий єпархією очолив утреню з читанням 12-ти Страсних Євангелій. ФОТО

Редактор Головний

У день Святої Трійці вікарій Волинської єпархії звершив богослужіння у Свято-Покровському храмі Луцька. ФОТО

Редактор Головний

У 9-у неділю після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний