18.3 C
Lutsk
Середа, 6 Липень, 2022
Проповіді

Проповідь у день пам’яті чуда Архістратига Михаїла в Хонех

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Сьогодні ми молитовно прославляємо Святого Архистратига Михаїла, згадуючи те чудо, яке звершив Архистратиг у 4 ст. в Хонех. У Фрігії знаходився храм, побудований на честь Архістратига Михаїла. Близько того храму протікало джерело, у якому, за молитвою Архангела Михаїла, зцілилася німа дочка одного з місцевих жителів. У вдячність небесному заступнику чоловік звів тут храм. До джерела за зціленням йшли не тільки християни, але і язичники, багато з яких відрікалися від ідолів і навернулися до Христової віри.

У храмі святого Архистратига Михаїла протягом 60 років пономарив благочестивий Архип. Одного разу язичники задумали знищити храм і вбити паламаря. Для цього вони поєднали дві гірські річки в одне русло і направили їх русло на храм. Десять днів працювали вони над цією справою. Бачачи ці справи нечестивих, преподобний Архип упав у церкві на землю і зі сльозами молився Богу, закликаючи на допомогу св. архістратига Михаїла, щоб він зберіг святе місце від потоплення і не дав порадіти ворогам, які намагалися знищити святиню Господню.

По закінченні десяти днів вода полилася униз та зашуміла як грім. Преподобний Архип, перебуваючи в церкві на молитві, почув шум від води і ще старанніше став молитися.В цей момент він почув голос, що повелівав йому вийти з церкви. Вийшовши з храму, він побачив святого
архистратига Михаїла в образі прекрасного і пресвітлого чоловіка. Блаженний Архип, не будучи в змозі дивитися на нього, від страху впав на землю.

Архангел сказав йому: «Не бійся, – встань, підійди до мене сюди і побачиш силу Божу на цих водах».
Архип підвівся і, підійшовши, зупинився за велінням його; при цьому він побачив вогненний стовп, що піднімався від землі до неба. Коли ж вода підійшла близько, Архістратиг підняв праву руку і, зобразивши хресне знамення на поверхні вод, сказав: «Зупиніться!» І негайно води повернулися назад. Річки стали, як кам’яна стіна, і піднялись у височінь, подібно високій горі. Слідом за цим Архістратиг, повернувшись до храму, вдарив у величезний камінь, що знаходився
біля вівтаря, і накреслив на ньому хресне знамення. Негайно почувся великий грім, земля затряслася, і камінь розділився надвоє, утворивши в собі величезну ущелину. Святий Михаїл гучно промовив до вод: «Увійдіть в цю ущелину!» Води з шумом потекли в кам’яну розколину і з тих пір постійно текли цим шляхом крізь камінь.

Вороги, які стояли на лівій стороні і чекали побачити потоплення святого храму від страху скам’яніли. Вберігши від потоплення свій храм і Архипа, святий архістратиг Михаїл зійшов на
небо. Ось таким чином Архангел Михаїл показав велич Божу та піклування про тих, які з вірою прибігають до Творця.

Вже той факт тільки, що в кожний понеділок ми, за заповіддю церковною, прославляємо святих ангелів, свідчить про їх велике значення. Адже на прикладі сьогоднішнього чуда ми можемо бачити, яка всеосяжна і всепокриваюча любов Божа до нас людей, і яке безперестанне служіння нам св. Ангелів, в охороні від злих духів і спрямуванні ангельських військ на знищення зла, і виявляється найбільше служіння Св. Архистратига Михаїла в ділі спасіння людей.

Тому за прикладом преподобного Архипа возносімо свої молитви з твердою вірою до Бога та просімо заступництва в Святого Архистратига Михаїла в ділі спасіння наших безсмертних душ. Амінь.

Священник Георгій Хомич
Настоятель Свято-Михайлівського
храму с. Костюхнівка
(Оконський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Проповідь у неділю третю Великого посту, Хрестопоклонну

Редактор Головний

Проповідь у другий день Великого посту

Редактор Головний

Проповідь у неділю 16-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний