4.7 C
Lutsk
Неділя, 28 Листопад, 2021
Творіння святих отців

Прп. Паїсій Святогорець: Люди втратили терпіння

– Геронде, чому в нас сьогодні нема терпіння?

– Усе, що сьогодні відбувається, людям не на користь. Колись і життя було умиротвореним, і самі люди були умиротвореними, дуже витривалими – здатними терпіти. Сьогодні весь цей поспіх, який увійшов у світ, зробив людей нетерплячими. За давніх часів людина знала, що помідори вона почне їсти наприкінці червня. Їй і на думку не спадало їсти помідори передчасно. Люди чекали серпня, щоб поїсти кавуна, вони знали, коли прийде час їсти смокви, коли – дині. А що відбувається зараз? Торговці їдуть до Єгипту і закуповують там помідори завчасно, хоча, поки не дозріють помідори, у Греції є апельсини (з тими ж самими вітамінами). Ні, апельсинів, бачиш, не хочуть! Так, брате мій, потерпи трохи і поїж поки чогось іншого! Ні – що б там не було – поїдуть у Єгипет і привезуть помідорів. На Кріті подивилися на таку справу і почали будувати теплиці, щоб і в них помідори дозрівали раніше. А закінчилося тим, що влаштували теплиці по всій Греції, щоб їсти їх і взимку. Будують теплиці для всіх інших овочів, щоб у будь-яку пору року мати на столі все, чого серце забажає, і не чекати призначеного часу.

Це б ще хай, куди б не йшло. Але ж йдуть і далі. Звечора помідори зелені, а  вранці їх уже везуть у магазини червоними, «м’ясистими»! Якомусь міністру я навіть сказав «пару ласкавих» відносно цього. «Теплиці, – кажу, – це ще куди не йшло. Але ж фрукти, помідори, інші плоди вирощують на гормонах! Плоди ж зріють за одну ніч, але на тих нещасних, у кого підвищена чутливість до гормональних препаратів, виходить, наплювати? Нехай собі хворіють, так?..» Тварин теж зіпсували. Хоч курей візьми, хоч телят. Сорокаденних курчат накачують гормонами до ваги шестимісячних. Людина їсть їхнє м’ясо, але яку вона від нього має користь? Для того, щоб корови давали більше молока, їх теж напихають гормонами. Корови дають більше молока, але потім виробники не можуть це молоко продати! Починаються страйки, молоко падає в ціні, його виливають на дорогу, а люди п’ють молоко, напхане гормонами! А якби залишили так, як визначено Богом, то все йшло б своєю чергою і люди пили б чистеньке молочко! І, крім того, від цих ін’єкцій все стає несмачним. Несмачні продукти, несмачні люди – стало несмачним усе. Далі саме життя втратило для людей смак. Запитуєш молодих хлопців: «Що тобі до душі?» – «Нічого», – відповідають. І це здоровенні хлопці! «Ну, скажи хоч, що тобі подобається робити?»  – «Нічого». От до чого доходить людина! За допомогою рук своїх вона думає «виправити помилки» Бога. Для того, щоб кури неслися, ніч перетворюють у день. А ти бачила яйця, знесені такими курми? Бо якщо би Бог зробив місяць сяючим, як сонце, то люди втратили б розум. Бог створив ніч, щоб люди відпочивали, але до чого ж вони дійшли зараз!

Люди втратили умиротворення. Всі ці теплиці, овочеві ін’єкції і тому подібні речі теж призвели людей до нетерплячості. У старовину люди знали, що пішки з одного місця в інше вони дійдуть за кілька годин. Якщо в когось ноги були міцніші, то він приходив трохи швидше. Потім винайшли візок, потім автомобілі, потім літаки і так далі. Намагаються знайти все нові і нові, більш швидкі засоби пересування. Зробили такі літаки, на яких можна долетіти з Франції до Америки за три години. Але якщо людина з такою величезною швидкістю перелітає з одного кліматичного поясу в іншій, то і просто різка зміна клімату їй зашкодить. Все поспіх, поспіх… Потихеньку дійдуть до того, що людина буде залазити всередину літального снаряда, потім – постріл, політ, удар, розрив – і перед публікою з’являється очманілий мандрівник. А що ви думали? Дійде і до цього. Справжнісінька божевільня!

Вас може зацікавити

“У чому осудиш, у тому й сам побудеш”, – прп. Паїсій Святогорець

Редактор Головний

Як навчитися молитись. Поради Святителя Феофана Затворника. ВСТУП

Редактор Головний

Прп. Паїсій Святогорець – про те, що гріх приносить нещастя

Редактор Головний