30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Проповіді Публікації

Проповідь у Троїцьку батьківську поминальну суботу

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Метушливе наше життя, в якому ми живемо на землі, є світлим і радісним, але часто для нас воно затьмарюється сумом і нещастям. Наша радість, наше щастя переплітається з горем. Від багатства не далеко до бідності, від здоров’я – до недуг, а саме наше життя закінчується смертю.

Де шукати розраду? Свята Церква Христова турбується за живих і за тих, хто відійшов у вічність.

І не випадково ця субота називається Троїцька батьківська поминальна субота, тому що завтра ми святкуємо День Святої Трійці або П’ятидесятниці, бо проходить вона на 50-й день після Пасхи Господньої.

У цю суботу Свята Церква закликає всіх вірних своїх чад посилено молитися за всіх від віку спочилих православних християн. Чому саме в цей день ми творимо молитви за упокій? Причина в тому, що П’ятидесятниця – це день сходження Святого Духа на Апостолів і цей день є народженням Церкви Христової.

Суботній день – це день поминання померлих. Церква Христова складається не тільки з нас із вами, але із тих, хто вже закінчив своє земне життя. Ми всі знаємо, що у Бога немає мертвих, у Бога всі живі, і повнота Церкви Христової – людей, які христились во ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Людина, скінчивши своє земне життя, не зникає в небуття, так як Церква Христова завжди молиться за їхні безсмертні душі.

Живучі на землі, людина може робити добрі справи, а за гробом – це неможливо. Тому виконуючи заповідь Христову, любов до ближнього, ми молимось за прощення гріхів у Вірі Спочилих.

“Зі святими упокой Христе душі раб Твоїх, де немає ні недуги, ні скорботи, ні зітхання, а життя безкінечне”. Амінь.

Прот. Анатолій Мельничук

с.Бірки

Любешівське благочиння

Вас може зацікавити

25 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Свята Іуліанія Ольшанська: хіба можна в молоді роки досягти святості?

Редактор Головний

Проповідь у Димитрівську поминальну суботу

Редактор Головний