30.5 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Основи православ'я Проповіді Публікації

Проповідь у день пам’яті святих апостолів Петра та Павла

Во ім’я Отця і Сина і Святого Духа!

По всій землі пішов відголос їхній,

і до краю вселенної їхні слова

(Пс: 18.5)

Дорогі браття і сестри, сьогодні Церква Христова духовно прославляє двох великих апостолів – Петра і Павла.

Так, всі апостоли і з числа дванадцяти, і з числа сімдесяти проповідували Господа Іісуса Христа по всьому світу. Однак перша книга з історії Церкви —«Діяння апостольські» — дає нам уявлення про грандіозний масштаб трудів саме Петра і Павла. Сам апостол Павло говорить про себе: «бо я найменший з Апостолів,  і недостойний зватися Апостолом, тому що гонив Церкву Божу… і потрудився я більше за них усіх: а втім, не я, а благодать Божа, яка зі мною» (1 Кор. 15:9-10). Ця фраза, показує відчуття апостола Павла; він усвідомлює ступінь своїх трудів і при цьому також добре усвідомлює своє минуле як гонителя.

А що ми знаємо про апостола Петра? Блаженний Августин пише, що апостол Петро «триразово пов’язав себе страхом і малодушністю, і Господь триразово ж розв’язує його Своїм зверненням і його ж сповіданням міцної любові». Петро був серед перших, покликаних Христом в число учнів, Павло ж не був учнем Христовим при житті Господа. Більш того, він, як відомо, був гонителем християн. Жорстоким гонителем. Однак, два цих апостола відчули на собі найбільший дар Божий — дар прощення. Не просто бути покликаними, а бути прощеними Богом — ось що дало силу Петру і Павлу бути найбільшими проповідниками імені Христа. Кожен з нас знає і відчуває, яку силу ми здобуваємо, коли отримуємо прощення від людей, а тим більше прощення від Бога. І це породжує в нас велике бажання бути вдячними Богу.

Дорогі браття і сестри! Святі апостоли Петро і Павло є для нас прикладом твердої віри і самовідданого служіння Христу. Вони – наші помічники і заступники, які на небесах постійно молять за нас Милостивого Бога. Будемо просити у первоверховних апостолів, щоб вони укріпили нашу віру, дали сили переносити усі життєві духовні  і тілесні скорботи  і спокуси, дарували нам духовну мудрість для виконання волі Божої і спасіння наших душ. Амінь.

Протоієрей Леонід Ковальчук

                                                                   настоятель храму святої

  Марії Магдалини с. Погулянка

 (Любешівський благочинний округ) 

Вас може зацікавити

Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія у зв’язку з другою річницею від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну

Редактор Головний

19 лютого 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у 25-у неділю після П’ятидесятниці

Редактор Головний