11.7 C
Lutsk
Четвер, 5 Жовтень, 2023
Проповіді

Проповідь у неділю 22-у після П’ятидесятниці

Во ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа!

Христос посеред нас, дорогі брати та сестри!

Неділя, яку ми з вами вшановуємо, пропонує нам мати роздуми не тільки про воскресне читання, а й про угодника Божого великомученика Димитрія Солунського.

Нам сьогодні говорити слова “воскресіння”, “Господь”, “розіп’яття” здаються буденністю, а уявіть собі, що на початку християнської історії за це позбавляли життя…Саме з такими словами: “віддайте смерті кожного, хто призове ім’я Розіп’ятого” імператор Максиміан розпочав новий виток гонінь на християн у Римській імперії.

Великомученик Димитрій, будучи зі знатного роду, маючи прекрасну світську кар’єру і повагу римської знаті, говорить і проповідує в Солуні кілька слів… Розіп’ятий Христос, воскрес!

Як легко говорити слово “мученик”, а скільки насправді в цьому слові є важких християнських цінностей терпіння, віри, відданості, стійкості, любові та молитви. Мученики – це ті, які не озирались назад, віддаючи свою плоть “убиваючим тіло”, зустрічали Христа. Мученики – це ті, які своєю смертю народжували нових християн. За словом “мученик” стоїть Колізей, стоять рикаючі леви, які готові в одну хвилину роздерти людину, кати, які безжалісно ріжуть, б’ють, знущаються і позбавляють життя. І це все тільки заради одного – відречення від Христа.

Одним із тих, хто витерпів та дійшов до вінця слави мученицької і був великомученик воїн Димитрій! Здається, на перший погляд, що потрібно для людського життя? Влада, гроші та “хліб”… Насправді мученик Христовий мав це все. І тут проявляється справжня людська душа і запитання: що далі? Влада – що далі, гроші – що далі, “їжа” – що далі… А далі вічність! Вічність з тим, хто любить святого Димитрія і тебе! Розіп’ятий і Воскреслий Христос!

Роздумуючи над життям Димитрія Солунського, певно, треба було б говорити про його християнські чесноти та події з життя, але насправді це все затьмарюється його подвигом, подвигом, поставити все своє земне на ваги любові Божої!

Нехай же молитвами та покровительством святого Димитрія Господь Іісус і нам дарує Царство Боже. Амінь.

Свящ. Олександр Кльок,

Настоятель Свято-Михайлівського храму

с. Грузятин (Старосільський благочинний округ)

Вас може зацікавити

Проповідь у день Святої Трійці

Редактор Головний

Проповідь у день Преображення Господнього

Редактор Головний

Проповідь у неділю 17-у після П’ятидесятницю

Редактор Головний