Во ім’я Отця, і Сина, і Святого духа.
Дорогі брати та сестри, 28 липня Свята Христова Церква вшановує пам’ять Хрещення Київської Русі і рівноапостольного князя Володимира.
Це був переломний хід історії нашої держави і наших предків, які були язичниками і ідолопоклонниками.
Наслідком прийняття християнства князем Володимиром і поширення його на Русі стало храмобудівництво. Князь Володимир наказав споруджувати святі храми на тих місцях, де раніше стояли язичницькі капища.
У 998 році у Києві було побудовано храм на честь святителя Василія Великого на пагорбі, де стояв ідол Перуна. Руські літописи повідомляють, що князь Володимир особливо опікувався духовною освітою народу: «І звелів попам по містах і селах приводити людей до Хрещення і дітей навчати грамоти премудрості книжній…».
Труди великого князя Володимира і перших київських митрополитів Михаїла та Леонтія, вірних його сподвижників, дали чудові плоди. Минуло кілька років, і до кінця X століття вже були свої єпископи, священники та диякони, значно збільшилася кількість грамотних людей усякого віку. Під час князювання Володимира Київська Русь стала культурною та цивілізованою християнською державою Європи. За князювання святого Володимира Київська Русь досягла великого розквіту, її вплив поширився далеко за межі держави.
Отже, це велика милість Божа, що наші предки прийняли віру Христову і зберегли її в істині і правді до наших днів. Церква святого князя Володимира називає рівноапостольним, за його труди з розповсюдження християнської віри серед русичів-українців.
На жаль у наші дні є багато різних віросповідань, які ведуть у погибель багато людей, гублячи їхні душі. Тому, дорогі брати і сестри, ми маємо іти тим вузьким і тернистим шляхом, який був вказаний самим Христом і протоптаний святими подвижниками Святої Церкви, і так ми можемо наслідувати життя вічне і Царство Боже. Амінь.
Ієрей Сергій Кацевич,
Настоятель Свято-Успенського храму
села Щитинь Любешівського благочиння