6.7 C
Lutsk
Середа, 21 Жовтень, 2020
Відео Волинська єпархія Документи Загальноцерковні Інтерв’ю Календар Новини Основи православ'я Проповіді Публікації Творіння святих отців УПЦ Фото

Предстоятель: Благодать Божа допомагає долати всі земні труднощі

Кожна людина може знайти час і для молитви, і для добрих справ. Головний стимул – це наше бажання, тоді Бог допомагає людині робити все, вважає Предстоятель УПЦ.

15 травня 2019 року, в день пам’яті святителя Афанасія Константинопольського, Лубенського чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкову літургію у Спасо-Преображенському Мгарському чоловічому монастирі, повідомив Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словами Архіпастиря, якщо людина має бажання, то може жити так, що всі люди здивуються, – як жили відлюдники, затворники Печерські і свт. Афанасій Константинопольський, Лубенський чудотворець.

«Кожна людина може знайти час і для молитви, і щоб зробити якусь добру справу. Головний стимулятор – це наше бажання, тоді Бог допомагає людині робити все… У тих умовах, як жили пустельники – 60-70 років у пустелі, нічого не маючи: ані одягу, ані їжі, як жили преподобні затворники Печерські – роками у печерах, нормальна людина не проживе, помре від нудьги. А вони бачили там світло Боже! Це говорить про те, що коли людина бажає, то Бог допомагає їй творити велике і славне, творити таке, що інші ніколи не зроблять», – зазначив Предстоятель.

Блаженніший Владика також згадав про духовний подвиг святителя Афанасія Константинопольського, який завершив своє земне життя саме у Мгарському монастирі і сьогодні «молиться за тих, хто живе в обителі, хто відвідує її, хто трудиться – за всіх людей молиться».

Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що Мгарська обитель – дуже давня, відзначає в цьому році 400-річний ювілей, і, Промислом Божим, в ній звершувалося багато чудес.

Владика пригадав про одне сучасне диво, пов’язане з монастирем. Як розповів Предстоятель, дивовижний випадок стався з капітаном підводного човна на початку 90-х років ХХ століття. Човен зазнав аварії, і кисневих балонів не вистачало на весь екіпаж. Дивом вдалося піднятися на поверхню майже всім, на човні залишилися тільки капітан і матрос, однак, часу і кисню вже було мало.

«Вони взяли останній балон, випливли з човна, та щось сталося з матросом, він почав швидко підніматися нагору, а цього, через надсильний тиск, робити не можна, і потяг за собою капітана… Капітан втратив свідомість, раптом йому явився світлий муж і каже: “Не бійся, все буде добре!”. Оговтався капітан уже на воді. А матрос був мертвий», – продовжив розповідь Владика.

Однак і після цього капітан залишився невіруючим. Лише після того, як згодом він проїжджав повз Мгарський монастир, як додав Архіпастир, і, зайшовши всередину, «несподівано побачив на іконі зображення саме того “світлого мужа”, який його врятував із човна, покаявся – і в доброму християнському житті завершив своє земне мандрування».

«Це чудо говорить про те, що благодать Божа, подарована Воскресінням Христовим, яка неосяжна для очей і розуму, є і допомагає долати земні труднощі і бути людиною у випробуваннях земних», – резюмував Митрополит Онуфрій.

Вас може зацікавити

Потрібно ходити на Літургію, навіть якщо ми стоїмо там, як пеньки,- митр. Афанасій (Ніколау)

Редактор Головний

14 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Митр. Антоній Сурозький про те, як правильно сповідатися

Редактор Головний