19.5 C
Lutsk
Понеділок, 4 Липень, 2022
Проповіді УПЦ

Найдорожче для людини – не земна розкіш, а пізнання Бога, – Предстоятель

Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю 33-у після П’ятдесятниці, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Предстоятель наголосив, що сьогоднішньою євангельською притчею про митаря Закхея, який покаявся (Лк. 19: 1-10), Свята Церква починає нас готувати до Святого Великого посту.

«Піст — це дерево, на яке людина не може зійти в тому стані, в якому перебуває, через свій маленький зріст духовний не може побачити Бога… Коли людина починає підніматися на дерево посту, то починає постити, молитися, робити добрі справи, що все разом і називається «Піст», тоді Господь починає наближатися до людини, йде їй назустріч», — зазначив Архіпастир.

За словами Його Блаженства, Господь Милостивий і Милосердний, тому коли «Він бачить наші зусилля, що ми хочемо наблизитися, побачити Його, то перший йде нам назустріч».

Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав кожного «виміряти свій духовний зріст» і «зійти на дерево посту», щоб побачити Бога.

«Якщо ми не бачимо Спасителя, Божественну любов, Божественне милосердя, яке нас оточує, не бачимо Божественне довготерпіння, яке нас грішників терпить, то треба зійти на древо посту — і звідти все це видно. А якщо все це видно людині, то вона вже знаходиться на цьому дереві. Їй просто треба не сходити з нього, а продовжувати там перебувати», — пояснив він.

Як підкреслив Блаженніший владика, найбільше благо для людини на землі — не розкіш земна, а побачити та пізнати Господа.

«Найдорожче для людини — це побачити Бога, зрозуміти Господа, зрозуміти Його Божественну любов до нас. Це найбільше щастя для людини, — відзначив Архіпастир. — І та людина, яка це пізнає, як Закхей говорить: “Господи, половину маєтку свого я віддам ось убогим, а коли кого скривдив був чим, верну вчетверо” (Лк. 19:8), — починає жертовно любити свого ближнього і любити свого Творця, тобто заради цієї любові жертвує своїми інтересами, помислами, бажаннями. І це найвеличніше благо — пізнати свого Творця».

Насамкінець Предстоятель побажав усім Божої допомоги, щоб за час Святого Посту, що наближається, ми змогли пізнати Божественну любов.

 

Вас може зацікавити

Людину преображає молитва і виконання заповідей Божих – Блаженніший Митрополит Онуфрій

Редактор Головний

Митр. Антоній (Паканич) розповідає, як правильно зустріти Новий рік

Редактор Головний

Проповідь у неділю 16-у після П’ятидесятниці

Редактор Головний