5 C
Lutsk
Субота, 16 Жовтень, 2021
Всі новини УПЦ

Митр. Антоній (Паканич) назвав головну настанову для віруючих

«Не дай сну своїм очам, і дрімання повікам своїм, рятуйся, як серна, з руки, і як птах із руки птахолова» (Притч.6:4-5).

Слова притчі Соломонової нагадують нам про важливе роблення, без якого неможливе спасіння. Християнин повинен не спати постійно.
Він не повинен розслаблятися духовно. Ніколи. Що це означає?

Це означає, що нам не можна приписувати собі будь-які перемоги і досягнення, оскільки все це омана. Ніяких наших перемог на духовному фронті бути не може, все хороше відбувається завдяки милості Божої і Його благодатної допомоги.

Ми немічні, безсилі і тільки це почуття повинно бути нашим постійним самовідчуттям. Як тільки з’являється усвідомлення власної сили, потужності, мудрості, потрібно насторожитися бо, можливо, нас зловили в пастку, і ми непомітно для самих себе опинилися в мережах бісівських.

Ворог завжди підступно сіє своє насіння, не відразу і розбереш. Він намагається викрасти нашу пильність, обеззброїти нас, прикриває зло уявною добротою і правотою. Варто впустити один невірний помисел і ти вже котишся прямо в безодню, звідки видертися неймовірно важко.

Духовна пильність – наш компас, вона вказує нам вірний шлях і застерігає від помилкових і слизьких доріжок. Слід бути острозоркім, з найсуворішою увагою стежити за всім, що відбувається в нашому житті і навколо. Кожну думку слід перевіряти, навіщо вона дана, до чого веде, вивірити її часом і невпинною молитвою до Господа. Постійне тверезіння, неспання і молитва зробить нас невловимими для ворожих сил.

Притчі Соломонові – це завжди актуальне джерело мудрості, дотепні і повчальні вислови, даровані нам самим Господом. До них потрібно постійно повертатися розумом і серцем, куштуючи як досконалу духовну їжу, що наповнює і зміцнює.

Записала Наталя Горошкова

Джерело

Вас може зацікавити

До 75-річчя Предстоятеля провідний телеканал України покаже фільм «Наш Блаженніший». ВІДЕО

Редактор Головний

З нагоди престольного свята архієпископ Нафанаїл відвідав Свято-Воскресенську громаду Луцька. ФОТО

Редактор Головний

Почаївська Лавра запрошує на святкування дня пам’яті прп. Амфілохія

Редактор Головний