Понеділок, 6 Грудень, 2021
УПЦ

Кожна людина має бути духовним пустельником – Блаженніший Митрополит Онуфрій 

Блаженніший Митрополит Київський і всієї України у своїй проповіді в День тезоіменитства закликав піклуватися про свою душу, щоб вона не перетворилася на справжню пустелю, та працювати над собою. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

За словом Предстоятеля, кожна людина, щоб спастися, має стати духовним пустельником.

Його Блаженство пояснив, що це означає: «Людина має входити в глибини своєї душі – і там усамітнюватися від суєти, від всього непотрібного, що нас оточує, що часом нас хвилює і часом нам шкодить. Там Господь говорить: «Ти ж, коли молишся, увійди в кімнату твою і, зачинивши двері твої, помолись Отцю твоєму, Котрий втайні, і Отець твій, Який бачить таємне, віддасть тобі явно» (МФ. 6:6)».

Як зауважив Архіпастир, душа є тією «пустелею, яку ми маємо обробити, яку ми маємо оросити сльозами покаяння, молитвами, смиренням, кротістю».

«Тоді ця пустеля розквітне, як лілія, – продовжив він. – Якщо ми не піклуємося про душу свою, весь час блукаємо своїм розумом світом, то душа дійсно стає пустелею, де зростають лише терни».

Блаженніший владика наголосив, що усамітнюватися від суєтного світу в молитвах – це «не егоїзм, а робота над собою». «Якщо людина не буде працювати над собою, то вона не буде корисною ані для себе, ані для тих, хто її оточує», – додав владика.

Насамкінець Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав вірних старатися жити з молитвою, покаянням, очищаючи свою душу для того, щоб готувати себе для прийняття благодаті спасіння.

Вас може зацікавити

«Слово Предстоятеля»: Про користь розумного посту. ВІДЕО

Редактор Головний

Пасхальне послання Предстоятеля

Редактор Головний

Найдорожче для людини – не земна розкіш, а пізнання Бога, – Предстоятель

Редактор Головний