-5 C
Lutsk
Середа, 8 Грудень, 2021
Волинська єпархія Новини Фото

Димитрівська поминальна субота у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

2 листопада 2019 року, у Свято-Андріївському храмі кафедрального собору Всіх Святих Землі Волинської міста Луцька відбулась Божественна літургія та Вселенська батьківська панахида.

Саме напередодні дня пам’яті великомученика Димитрія Солунського (8 листопада) у храмах Православної церкви звершується батьківська вселенська поминальна, яка й має назву – Дмитрівська.

У цей день, заупокійна молитва звершується не тільки за тих людей, яких ми знаємо й пам’ятаємо (адже, якби було саме так, тоді ім’я спочилого християнина перебувало на вустах його родичів всього декілька десятиліть), а й за усіх від віку спочилих православних християн, імена яких знає сам Господь.

Читати також: Димитрівська батьківська поминальна субота: як слід провести цей день

Тисячі лучан в суботній день вирішили прийти на богослужіння у кафедральний собор Луцька та піднести заупокійну молитву за увесь православний рід.

Клірики храму Всіх Святих землі Волинської не переставали возносити молитви з іменами тих, кого записали у пам’ятні записки та додавали до імен великі слова: “згадай Боже і всіх рідних від віку спочили християн, імена яких ми поминаємо сьогодні”.

І якщо у записках були згадані десятки тисяч людей, то з “усіма від віку спочилими” – це мільйони безсмертних душ, які в чергове відчули, що вони не забуті, відчули те, що їхні імена завжди лунають у церковних молитвах. Відчули й великий пронизливий спів “Вічна пам’ять”, який вознесли у своїх душах мільйони православних християн, які увійшли до храму у сьогоднішній великий день, щоб в котре засвідчити, “що у Бога немає мертвих, у Бога всі живі”.

Вас може зацікавити

Розпорядження керуючого єпархією щодо вшанування пам’яті загиблих внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС

Редактор Головний

Священнослужителі єпархії піднесли молитву за визволителів Волині

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята у ВДС. ФОТО

Редактор Головний