0.6 C
Lutsk
Вівторок, 7 Лютий, 2023
Волинська єпархія Новини Фото

Димитрівська поминальна субота у кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

2 листопада 2019 року, у Свято-Андріївському храмі кафедрального собору Всіх Святих Землі Волинської міста Луцька відбулась Божественна літургія та Вселенська батьківська панахида.

Саме напередодні дня пам’яті великомученика Димитрія Солунського (8 листопада) у храмах Православної церкви звершується батьківська вселенська поминальна, яка й має назву – Дмитрівська.

У цей день, заупокійна молитва звершується не тільки за тих людей, яких ми знаємо й пам’ятаємо (адже, якби було саме так, тоді ім’я спочилого християнина перебувало на вустах його родичів всього декілька десятиліть), а й за усіх від віку спочилих православних християн, імена яких знає сам Господь.

Читати також: Димитрівська батьківська поминальна субота: як слід провести цей день

Тисячі лучан в суботній день вирішили прийти на богослужіння у кафедральний собор Луцька та піднести заупокійну молитву за увесь православний рід.

Клірики храму Всіх Святих землі Волинської не переставали возносити молитви з іменами тих, кого записали у пам’ятні записки та додавали до імен великі слова: “згадай Боже і всіх рідних від віку спочили християн, імена яких ми поминаємо сьогодні”.

І якщо у записках були згадані десятки тисяч людей, то з “усіма від віку спочилими” – це мільйони безсмертних душ, які в чергове відчули, що вони не забуті, відчули те, що їхні імена завжди лунають у церковних молитвах. Відчули й великий пронизливий спів “Вічна пам’ять”, який вознесли у своїх душах мільйони православних християн, які увійшли до храму у сьогоднішній великий день, щоб в котре засвідчити, “що у Бога немає мертвих, у Бога всі живі”.

Вас може зацікавити

У Свято-Покровському храмі Луцька звершили чин погребіння Плащаниці Богородиці. ФОТО

Редактор Головний

Архіпастир очолив Божественну літургію у день престольного свята храму Різдва Христового с. Городище

Редактор Головний

У Свято-Покровському храмі відбулась сповідь благочиння Луцького центрального округу. ФОТО

Редактор Головний