11.7 C
Lutsk
Четвер, 29 Вересень, 2022
Всі новини Запитання священнику Публікації

Чи є воля Божа на війну?

На все в світі буває воля Божа? І на війни та катастрофи теж?

Катерина Ковальова

Відповідає протоієрей Андрій Гавриленко:

– Крім волі Божої, у світі існує ще й вільна воля людини, дарована нам у момент творіння. А тому на багато війн і катастроф була саме «воля людська», але ніяк не Божа.

Чи дбає Бог про мир і людину? Так. Коли ми читаємо молитву «Отче наш», ми говоримо: «Хай буде воля Твоя». А Біблія нам відкриває велику таємницю, що Божа воля «блага і вседосконала». Коли ми вранці чи перед сном читаємо «Отче наш», ми закликаємо добру волю Божу, яка досконало може зробити цю справу. Тобто якби у світі діяла тільки Божа воля, все відбувалося б «вседосконало», краще не придумаєш.

Але, крім досконалої волі Божої, є недосконала воля людини, і Богу доводиться на цю свободу зважати. Бог нас створив вільними. Він не ляльковод, а ми не роботи, ми – люди зі своїми гріхами та чеснотами, і до того ж ще й з вільною волею. Саме тому не варто знімати з себе відповідальність за свої вчинки та звалювати все на Творця.

Крім поняття Божої волі, є таке поняття як промисел Божий. Це постійні дії благості, всемогутності та премудрості Господньої, яка допомагає доброму в нас, а зле припиняє та спрямовує до благих цілей.

Отже, все, що відбувається в світі, залежить не тільки від Бога, а й від нас також – від кожного з нас. Це люди за своєю волею починають війни, роблять аборти, вбивають один одного в п’яній бійці, відстрілюють тварин і птахів заради забави, отруюють річки та виснажують землі, ображають слабкого та позбавляють життя беззбройного. Це люди створили атомну бомбу, визнали одностатеві шлюби та намагаються клонувати людину.

Господь робить все для нашого блага, і нам залишається свою свободу реалізовувати в Ньому. Якщо людина діятиме, як Бог велить, а не як хочеться, піде й зло з нашого життя.

Джерело

Вас може зацікавити

На кафедральному соборі Всіх Святих землі Волинської встановили четвертий з п’яти куполів

Редактор Головний

Проповідь у день Преображення Господнього

Редактор Головний

20 вересня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний