Понеділок, 6 Грудень, 2021
Запитання священнику Публікації

Чи всі озвучені на сповіді гріхи прощаються?

Після сповіді іноді залишається бажання сповідувати окремі гріхи знову, здається, що не завжди одного разу достатньо. Чи всі сказані на сповіді гріхи прощаються?

Семен Забужко

Відповідає протоієрей Володимир Долгих:

– Відповідь хотілося б почати з попередження бути пильним, щоб не скотитися до формалізації сповіді. Сповідь – це не юридична дія, де від винуватця потрібне просте визнання своєї провини, вона повинна бути нерозривно пов’язана з покаянням. Покаяння ж в перекладі з грецької (μετάνοια) означає «зміна розуму», тобто якісна зміна зовнішнього і внутрішнього життя людини.

Зрозуміло, що через духовне збідніння у нас далеко не завжди виходить зробити скільки можна радикальні зміни у своєму духовному житті, але з іншого боку, без старанності, праці, сліз і постійної роботи над собою про прощення гріхів не може бути й мови.

Сповідь – це таїнство, в якому щиро кається грішник, за милосердям Божим, перед обличчям священника і силою Господньої благодаті очищає свою душу від пороків і гріховної нечистоти.

Таким чином, відповідаючи на поставлене запитання, слід сказати:

– «Так» – всі висповідані гріхи прощаються тому, хто щиро кається, … і

– «Ні» – озвучені на сповіді гріхи не прощаються, якщо людина ставитися до цього таїнства як до формальності і ніяк не збирається міняти своє життя. Більш того, при такому розташуванні вона грішить ще більше.

Джерело 

Вас може зацікавити

Брехня – це тінь істини: 10 цитат із Святого Письма про брехню

Редактор Головний

Неділя Антипасхи або Фомина: що необхідно знати про цей день

Редактор Головний

Прп. Серафим Вирицький, або Мільйонер, який досягнув святості

Редактор Головний