20 C
Lutsk
Неділя, 27 Вересень, 2020
Запитання священнику

Чи всі висповідані гріхи прощаються?

Після сповіді іноді залишається бажання сповідувати окремі гріхи знову, здається, що не завжди одного разу достатньо. Чи всі сказані на сповіді гріхи прощаються?

Семен Забужко

Відповідає протоієрей Володимир Долгих:

– Відповідь хотілося б почати з попередження бути пильним, щоб не скотитися до формалізації сповіді. Сповідь – це не юридична дія, де від винуватця потрібне просте визнання своєї провини, вона повинна бути нерозривно пов’язана з покаянням. Покаяння ж в перекладі з грецької (μετάνοια) означає «зміна розуму», тобто якісна зміна зовнішнього і внутрішнього життя людини.

Зрозуміло, що через духовне збідніння у нас далеко не завжди виходить зробити скільки можна радикальні зміни у своєму духовному житті, але з іншого боку, без старанності, праці, сліз і постійної роботи над собою про прощення гріхів не може бути й мови.

Сповідь – це таїнство, в якому щиро кається грішник, за милосердям Божим, перед обличчям священника і силою Господньої благодаті очищає свою душу від пороків і гріховної нечистоти.

Таким чином, відповідаючи на поставлене запитання, слід сказати:

– «Так» – всі висповідані гріхи прощаються тому, хто щиро кається, … і

– «Ні» – озвучені на сповіді гріхи не прощаються, якщо людина ставитися до цього таїнства як до формальності і ніяк не збирається міняти своє життя. Більш того, при такому розташуванні вона грішить ще більше.

Джерело 

Вас може зацікавити

Чому ми так часто любимо виправдовуватися?

Редактор Головний

Чи можлива справжня дружба між чоловіком і жінкою?

Редактор Головний

Що таке «заупокійний акафіст»?

Редактор Головний