26 C
Lutsk
Четвер, 24 Вересень, 2020
Запитання священнику

Чи відлучається від Церкви священнослужитель або мирянин, якщо він без поважних причин пропускає богослужіння?

80-е правило VI Вселенського Собору говорить: «Якщо хто, єпископ, чи пресвітер, чи диякон, чи хто-небудь з сопричислених до кліру, чи мирянин, не маючи ніякої нагальної потреби, чи перешкоди, якою б надовго усунутий був від своєї церкви, але перебуваючи в місті, у три неділі упродовж трьох тижнів не прийде на церковні зібрання: то клірик нехай буде вивержений із кліру, а мирянин нехай буде віддалений від спілкування».

Таким чином, зазначеним правилом фактично забороняються у священнослужінні (миряни ж відлучаються від євхаристійного спілкування) ті клірики, які без поважної причини пропустили богослужіння протягом трьох тижнів поспіль. Подібні заходи, між іншим, містяться і в інших правилах, як, наприклад, 8-му і 9-му Апостольських правилах, 2-му правилі Антіохійського собору, а також у 11-му правилі Сардикійського собору.

Чому такі серйозні заходи вживаються на адресу тих православних (як священнослужителів, так і мирян), які не брали участь в Євхаристії протягом трьох тижнів? Тому що Євхаристія – найголовніше Таїнство Православної Церкви. Євхаристія – це осередок і основа духовного життя кожного істинного православного християнина. Євхаристія – це прилучення до Пречистого Тіла і Крові Господа нашого Ісуса Христа, завдяки яким ми стаємо причасниками безсмертя і вічного життя.

І якщо ми добровільно не бажаємо брати участь у цьому Таїнстві, якщо ми не прагнемо якомога частіше ставати «співтілесниками» нашого Бога і Спасителя, значить і до Його Церкви ми маємо тільки, так би мовити, опосередковане відношення.

У Євхаристії Христос пропонує нам не просто якусь благодать – Він пропонує нам Самого Себе, і якщо ми відмовляємося від такої пропозиції, значить і сама Церква нам не потрібна. Її буття не має для нас ніякого сенсу. Іншими словами, відмовляючись брати участь в Євхаристії, ми самі себе відлучаємо від Христа і Його Церкви. А наведені нами вище церковні правила лише констатують нашу самоізоляцію від Христа як якийсь факт.

Доцент Київської духовної академії Андрій Музольф. 

Джерело 

Вас може зацікавити

Що означає “віддання” свята

Редактор Головний

Скільки потрібно хресних і чи можуть хресні бути подружжям?

Редактор Головний

Чому так часто руйнуються сім’ї?

Редактор Головний