18.9 C
Lutsk
Субота, 26 Вересень, 2020
Запитання священнику Основи православ'я

Чи потрібно брати благословення на послаблення посту?

З недавніх пір я не можу дотримуватися посту повною мірою. Напередодні Великого посту, виникло питання: чи потрібно брати благословення на послаблення посту?

Олена Захаренко

Відповідає протоієрей Димитрій Гарчук:

– Послаблення посту узгоджується з духівником православно віруючої людини.

Краще, звичайно, бути, по слову святителя Василія Великого, милостивим до ближніх і строгим до себе. Але, якщо через певні вагомі причини (наприклад, вагітність, важка хвороба або інші складні життєві обставини) людина не в силах повною мірою здійснювати подвиг поста, то послаблення такої узгоджується з духівником.

Але потрібно пам’ятати, що основна мета посту не в тому, щоб не вживати якісь види їжі або обмежувати себе в її кількості, а в тому, щоб вчитися користуватися тілесною складовою людської природи. Піст – це засіб. Засіб, що дозволяє людині побачити свої слабкості і зрозуміти, що тілесне начало часто оволодіває людиною, повністю контролює її волю, бажання, емоції.

Як зазначає ректор Київських духовних шкіл Преосвященний єпископ Білогородський Сильвестр (Стойчев), надмірний акцент на харчовій стриманості або, навпаки, його заперечення в кінцевому підсумку призводять до одного й того ж – лицемірства. Це слід пам’ятати, особливо, якщо виникла потреба говорити про послаблення посту.

Джерело

Вас може зацікавити

Чому у православних храмах утреня відбувається ввечері?

Редактор Головний

«Чому ж ти не молився? – Та на Бога образився». Що робити, якщо ми отримали не те, що хотіли

Редактор Головний

Царство Небесне: де воно і як туди потрапити?

Редактор Головний