1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Публікації

Чому Єфрем Катунакський все життя плакав – Старець Йосип Ватопедський

Про важливість щохвилинної уважності до себе і причини 20-річної туги афонського старця – відомий афонський подвижник Йосип Ватопедський.


Монах – це той, хто береже розум. Цьому нас навчили наші отці. І не якісь отці, які жили у давні часи, а ті, які жили поруч з нами, яких ми знали, люди нашого покоління. Вони могли повністю приборкати себе. Вони змогли приборкати розум і віддати його Богу. Вони змогли прийняти освячення й стати синами Божими по благодаті.

А я хочу вам розповісти один випадок. Про нашого брата, отця Єфрема Катунакського. Він корився старцеві Йосипу (преподобний Йосип Ісихаст) незрозуміло, повністю віддав себе в послух. Я б навіть сказав – він здійснював вкрай можливий послух. Тобто його послух старцеві був досконалим. А під досконалим я маю на увазі те, що навіть про будь-які дрібниці він питав у старця. І він ніколи не змінював своєї відданості старцеві.

І ось одного разу стався такий випадок. Прямуючи в одне місце, старець Єфрем засумнівався в словах старця й прийняв людський помисел у зовсім не великій, не важливій справі. На одну мить просто довірився своєму помислу. І тут же відбулися несподівані події – його покинула Божественна благодать і він відчув себе абсолютно порожнім.

Після цього він 20 років не міг повернути цю благодать і 20 років плакав, проходячи місце, де з ним трапився цей помисел. Подумайте, адже старець Єфрем – наш брат, який жив поруч з нами, він наш сучасник. Дивіться, найменша неуважність виявилася настільки згубною, призвела до такого збитку, що старець Єфрем пам’ятав про це все життя.

Ось, що означає – прийняти просто один помисел.

У наш час багато хто думає: «Ось, раніше були отці! А ми зараз вже не такі. Немічні». Та ні. Важливості збереження розуму вчать нас саме отці, які жили поруч з нами, наше покоління.

Тому, брати мої, я прошу вашу любов слухати себе. Зрозумійте, як важливо зберігати розум навіть у найменшому. І якщо ви зрозумієте важливість цього збереження – ви отримаєте Божественну благодать, яка Вас абсолютно змінить. Ви отримаєте не просто благодать, що приносить розраду, ви зробитесь світлом! Повністю, докорінно змінитесь, просвітите розум. Ви станете іншою істотою.

За матеріалами Інформаційного порталу Святої Гори Афон

Джерело 

Вас може зацікавити

Без любові неможливо наблизитись до Бога: проповідь у день пам’яті апостола і євангеліста Iоанна Богослова

Редактор Головний

Яка користь для душі від поминання на літургії

Редактор Головний

свт. Миколай Сербський, настанови людині, що не бачить себе: про пристрасті

Редактор Головний