-2.2 C
Lutsk
П’ятниця, 13 Грудень, 2024
Всі новини Основи православ'я Публікації

Чому сняться померлі родичі

Такі сни показують, що не варто байдуже ставитися до потойбічної долі наших близьких.

Про це розповів священник Андрій Гавриленко.

«По-перше, такі сни показують, що потойбічне життя є, а отже, є і відплата за нього. По-друге, такі сни говорять про те, що померлі продовжують любити нас. Зі Святого Письма знаємо, що наші покійні родичі переживають про нашу долю», – сказав священник.

Він навів приклад притчу про багатія та Лазаря, де нещасний безіменний багатій просить у Авраама воскресити Лазаря, щоб він засвідчив братам про те, як треба жити «щоб і вони не прийшли в це місце муки» (Лк. 16:28).

«Грішний і немилосердний переживав за своїх братів і благав про допомогу їм. Невже наші родичі не переймаються нашим духовним життям? Святитель Миколай Сербський у «Місіонерських листах» розповідає кілька зворушливих історій сонних видінь родичів, які буквально рятували життя своїм живим близьким. Мати врятувала сина, що розорився, від самогубства, сказавши уві сні: «У раю багато бідних, а самогубців жодного». А інший сон спонукав жінку до глибокого покаяння за аборти: з неї у сні сміялися три підлітки, яких вона вбила ще в утробі. З життя праведного Іони Одеського дізнаємося, як його мати попередила не плисти на пароплаві, який у цьому рейсі затонув», – розповів отець Андрій.

Священник зазначив, що по-третє, такі сни показують, що не варто байдуже ставитися до потойбічної долі наших близьких.

«Церква закликає дуже обережно ставитися до снів через труднощі їхнього тлумачення та відсутності дару міркування. Тому у 90 відсотках випадків вона взагалі забороняє вірити снам. Критично необхідно підходити до снів про покійних. Знаємо з Пролога, як лукавий скористався вірою в сни одного подвижника і привів його до смерті, показавши хибний сон, що апостол Павел мучиться в пеклі, а фарисеї блаженствують у раю. Подвижник пішов із монастиря, обрізався, одружився з єврейкою і незабаром помер без покаяння. Тому до будь-яких снів потрібно ставитися надзвичайно критично. Найкраще підійти до священника, розповісти сон і попросити поради, як вчинити», – продовжив він.

Отець Андрій вважає, що не варто також вірити снам-пророкуванням, які походять від нібито наших померлих і говорять про майбутнє. «Якщо наснився покійний родич, необхідно сприйняти це, перш за все, як сигнал до його молитовного поминання. Хоча є винятки, як показано вище на прикладі святителя Миколая Сербського. Головний критерій – такий сон має закликати нас до покаяння перед Богом та ближніми», – додав він.

«Якщо родич хрещений, то найкраще прийти на панахиду, дати милостиню жебракам. Святе Письмо помічає, що «милостиня рятує від смерті і не допускає зійти в пітьму» (Тов. 4:10). Коли даєш милостиню, можна навіть сказати, що це за упокій такої людини», – зазначив священник Андрій Гавриленко.

Священник УПЦ вважає, що ідеально було б самому розпочати Таїнство Покаяння – Сповідь та Причастя. «Справа в тому, що наші молитви і милостині Богові догодніші, коли вони від щирого серця, а чистоту неможливо придбати без покаяння. Необхідно очиститися від усіх гріхів, щоб і молитви про наших покійних були угодніші Богові», – пояснив він.

«Добре було б подати на проскомідію на Літургії. На службі священник із заупокійної просфори виймає часточку, молитовно згадуючи ім’я покійного. Наприкінці Літургії ці частки висипаються в Кров Христову зі словами: «Отмый, Господи, грехи поминавшихся зде Кровию Твоею Честною, молитвами святых Твоих. Кроме этого, нам необходимо ежедневно дома научиться молиться о наших усопших», – продовжив він.

Також отець Андрій порадив безпосередньо після такого сну почитати якийсь період акафіст «О единоумершем».

«Після такого сну необхідно мало звертати увагу на його зміст. Необхідно зосередити увагу на церковній та домашній молитві та справах милосердя», – підсумував священник УПЦ.

Джерело

Вас може зацікавити

15 травня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 червня 2024 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Любов не ранить, – архім. Андрій (Конанос)

Редактор Головний