16.1 C
Lutsk
Неділя, 27 Вересень, 2020
Проповіді

Через покаяння ми входимо у спілкування з Богом, – архієпископ Волинський та Луцький Нафанаїл

У неділю 32-у після П’ятидесятниці Церква Христова наголошує на важливості покаяння для кожної віруючої людини. Через євангеліста Матвія Господь каже: Покайтеся, бо наблизилося Царство Небесне».

У проповіді архієпископ Волинський та Луцький Нафанаїл наголосив на важливості для кожної людини очищення власних гріхів.

«Тільки через покаяння ми входимо у спілкування з Богом», – підкреслив владика та розповів про євангельську подію, яку описує нам євангеліст Лука.

Один святий чоловік, почувши, що поряд проходить Господь та зцілює людей від усіх хвороб, почав кричати: «Сину Давидів, допоможи мені». Люди, які були поряд, забороняли чоловіку кричати, однак Господь почув та зцілив цього сліпого, сказавши, що віра його спасла його.

Архієпископ Нафанаїл пояснив, що, за повчаннями Святих Отців Церкви, ці слова стосуються і кожного з нас сьогодні. Святитель Миколай Сербський каже, що сліпота духовна є властивою кожній людині, оскільки вона (сліпота , – Авт.) пов’язана з гріхом. Тож, оскільки немає людини без гріха, то і ми є сліпими духовно, через що не бачимо Бога, від Якого йде Божественна сила, що допомагає. Як наслідок цього, ми і звертаємося до Бога не так як це належить. Тому у Церкві Христові, наголосив Архіпастир, й існують Таїнстві, які дають Божественну допомогу для постійного перебування людини з Богом.

Святитель Миколай також каже: «Якщо не було б сліпоти духовної, то не було би і сліпоти тілесної». Адже сліпота, як вада фізична, є теж наслідком гріха.

Владика пояснив, що усі біди, які існують на землі, теж є наслідком гріха. І тільки віра є тим станом душі, який повертає людині спілкування з Богом, тому Господь і сказав сліпому, що віра його спасла його.

«Святе Євангеліє нас показує, що якщо і ми з вами хочемо зцілитися, найперше, духовно, а потім вже і тілесно, то це можливо тільки через покаяння, через Богослужіння, через усі Таїнства, які існують у Церкві», – наголосив владика та додав, що, як повчають Святі Отці, часто у нашому світі буває так, що людині, яка хоче йти до Бога, її ж оточення заважає це робити. Так і в євангельській історії про сліпого. Здавалося б, люди, які були поряд, мали поспівчувати цьому чоловікові. Але ж ні.

«Кожен думає тільки за себе, а це є показником, який говорить про нашу людську недосконалість. Бо відсутність нелюбові – теж є наслідком гріха. А Господь дає нам заповідь «Полюбити ближнього свого як самого себе», – сказав Високопреосвященніший владика.

«А якщо ми будемо виконувати цю заповідь, то будемо бажати добра та спасіння не лише для себе, а й усім, хто нас оточує. Це як мама, яка любить своїх дітей, вона думає лише про них, свої інтереси ставлячи позаду. А це і є тим зразком досконалої любові, до якої повинне прагнути кожен православних християнин», – підсумував Архіпастир.

Вас може зацікавити

“Священник повинен бути лікарем, а не чарівником”, – митр. Афанасій (Ніколау) – про справжню парафію

Редактор Головний

Якщо приходить багатство, не додавай до нього злого серця

Редактор Головний

Проповідь у 24-у неділю після П’ятидесятниці

Редактор Головний