3.9 C
Lutsk
Неділя, 28 Лютий, 2021
Волинська єпархія Новини Фото

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл прочитав першу частину Великого канону у кафедральному соборі. ФОТО

2 березня 2020 року, у перший день Великого посту, керуючий Волинською та Луцькою єпархією архієпископ Нафанаїл очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону преподобного Андрія Критського.

Першу частину канону владика прочитав у нижньому храмі Собору Всіх Святих землі Волинської. Разом з архієреєм молились настоятель, клірики та сотні лучан.

Великий покаянний канон особливий тим, що його зміст спонукає віруючих до роздумів над власним життям, схиляючи до пошуків шляху визволення від гріха та бісівських спокус. Сам канон сформований у формі діалогу людини зі своєю душею, а у тексті наводяться різноманітні епізоди зі Старого і Нового Завітів, котрі спонукають до відповідного настрою.

Після прочитання канону владика промовив проповідь, наголосивши, що ми вступаємо у Святу Чотиридесятницю, головна мета якої – наше щире сугубе покаяння.

“Святі Отці, які самі досягли справжнього щирого покаяння, і нам допомагають покаятися. У своїх повчаннях розповідають таке: «Спочатку потрібно каятися у тих гріхах, які ми бачимо, які у нас на поверхні, тяжкі гріхи, якщо вони є». І тільки тоді, коли ці гріхи не будуть повторюватися, це буде щирим покаянням”, – зазначив владика та додав, що через те, що люди каються і не змінюються, преп. Амвросій Оптинський називає це страшною бідою. “Був час, коли люди розкаювалися, то вони повністю змінювали своє життя, відступали від гріха, а тепер дивлюся на християн, які постійно у храмі, каються вони і не змінюються”, – казав преподобний.

Тож архієпископ Нафанаїл закликав вірян приносити достойний плід покаяння та намагатись не повертати свою душу до гріховної пітьми, від якої нас звільняє Господь Своєю благодаттю і милістю.


Вас може зацікавити

Престольне свято кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської. ФОТО

Редактор Головний

Єпископ Афанасій освятив храм у Скобелці, побудований замість захопленого “ПЦУ”. ФОТО

Редактор Головний

У Луцьку відбулась публічна дискусія для молоді на тему «Чи мій шлях»

Редактор Головний