1.1 C
Lutsk
Вівторок, 30 Листопад, 2021
Волинська єпархія Новини Фото

Архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл прочитав останню частину Покаянного канону у Свято-Хрестовоздвиженському храмі. ФОТО

5 березня 2020 року, у четвер першої седмиці Великого посту, керуючий Волинською і Луцькою єпархією УПЦ архієпископ Нафанаїл очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у Свято-Хрестовоздвиженському храмі Луцька (район Теремно). 

Цього дня Архіпастирю співслужили настоятель Свято-Покровського храму Луцька архімандрит Афанасій (Герман), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель Хрестовоздвиженського храму прот. Миколай Бондарук, благочинний Луцького кафедрального округу прот. Вадим Лебедь та клірики храму.

Опісля богослужіння владика Нафанаїл звернувся до присутніх зі словом проповіді.

“Усі ми проходимо зараз період Святого посту. Тому, найперше, до чого ми повинні прагнути, це наше покаяння. Адже саме воно відкриває нам доступ до всіх добрих справ, до тих заповідей, які ми ще не знали, не бачили, навіть читаючи Святе Євангеліє”, – сказав владика та додав, що саме канон святого Андрія Критського, який читається Церквою у перші дні Великого посту, ретельно налаштовує вірян на той лад покаяння, який і закладений у Святому Писанні.

“Ми не тільки приєднуємося до покаянних почутів, які Духом Святим були відкриті святому Андрію Критському, а по міри сил хочемо їх засвоїти у своїх душах, щоб це покаяння було не просто гарним піснеспівом, а стало частиною нашого особистого покаяння”, – пояснив Архіпастир.

Його Високопреосвященство також наголосив на тому, що кожній віруючій людині Церква дала велику святиню – піст та покаяння, яке людина може пережити під час Святого посту. Тому проходити його потрібно тільки так, як це встановила Церква.

“Якщо ми будемо ставитися до посту як до великої святині, то отримаємо велику користь. А якщо не будемо благоговіти перед святим даром Бога, то не тільки не принесемо собі користі, а можемо навіть умертвити свою душу. Хіба це не відбувається навколо нас у людей, які не знають Бога, які ніколи не зверталися до заповідей Божих. Навіть у середовищі християн, коли до посту ставляться поверхнево, пояснюючи, що “не людина для посту, а піст – для людини”, на жаль, теж можна побачити, як такими словами викривляють заповідь Божу”.

Архієпископ Нафанаїл на завершення пригадав слова пророка Єзекія, який, звертаючись до людей, казав, що своїм беззаконням вони перевершили Содом та Гомору. А все через людську гордість, об’ядіння, неробство, незвертання уваги на бідних та убогих. Саме через це впали Содом та Гомора, саме такими гріхами люди живуть і досі.

“А Господь нам заповідує бути смиренними та кроткими, тому будемо під час посту старатися стати кращими та хоч на сходинку ближчими до Бога”, – підсумував Архіпастир.

Вас може зацікавити

У неділю про митаря і фарисея єпископ Афанасій очолив Богослужіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Архієпископ Нафанаїл очолив всенічне бдіння напередодні Неділі 13-ї після П’ятидесятниці. ФОТО

Редактор Головний

ЧОМУ ПОТРІБНО ВІДВІДУВАТИ НЕДІЛЬНЕ БОГОСЛУЖІННЯ?

Редактор Головний