-2.2 C
Lutsk
Вівторок, 9 Березень, 2021
Волинська єпархія Новини

Архієпископ Нафанаїл у день престольного свята відвідав гониму громаду Луцька. ФОТО

Одним із проявів неусипної турботи Божої Матері про рід людський є велика кількість шанованих Православною Церквою чудотворних ікон Богородиці. Свято на честь однієї з них – образу Божої Матері «Всіх скорботних Радість» Православна Церква відзначає 6 листопада. 

Цього дня престольне свято відзначає православна громада на честь ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» м. Луцька, яка до сумнозвісних подій минулого року впродовж 20 років молилася на території військового госпіталю. Тоді настоятеля разом з парафіянами попросили звільнити приміщення, яке своєю чергою згодом передали громаді “ПЦУ”.

З того часу віряни довгий час молилися у будинку настоятеля громади за містом. Коли ж Свято-Воскресенська громада Луцька освятила свій храм та перейшла молитися до церкви, приміщення їхнього тимчасового храму передали громаді на честь ікони Божої Матері “Всіх скорботних Радість”.

Відтак, у день престольного свята святкову Божественну літургію звершив керуючий єпархією архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Його Преосвященству цього дня співслужили благочинний Луцького Центрального округу прот. Олександр Богданов, архімандрит Паїсій (Хомич), настоятель храму протоієрей Євгеній Поліщук та священнослужителі Волинської єпархії. Цього дня маленький вівтар ледь вмістив священнослужителів, які звершили Літургію. Багато було і вірян, які прийшли розділити радість свята з громадою та помолились разом за богослужінням.

На малому вході керуючий єпархією нагородив настоятеля храму прот. Євгенія Поліщука правом носіння другого наперсного хреста з прикрасами.

Під час богослужіння лунала посилена молитва за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Наприкінці богослужіння владика звернувся до присутніх зі словом проповіді. Архіпастир наголосив, що усе життя людини супроводжується певними скорботами, але із поміччю Божою, за допомоги молитовного заступництва Пресвятої Богородиці віруюча людина отримує сили їх долати.

Також на завершення святкувань владика Нафанаїл нагородив активних прихожан архієрейськими грамотами.

Читати також: «Всіх скорботних Радість»: історія, дива і кілька слів тим, хто сумнівається

Вас може зацікавити

У 9-у неділю після П’ятидесятниці архієпископ Нафанаїл очолив Божественну літургію у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

У день свята Богоявлення архієпископ Нафанаїл звершив урочисту Літургію у кафедральному соборі Луцька. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні Хрестопоклонної неділі архієпископ Нафанаїл звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі Луцька. ФОТО

Редактор Головний