1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Волинська єпархія Новини

Архієпископ Нафанаїл очолив святкування з нагоди престольного свята у Свято-Троїцькому жіночому монастирі. ФОТО

26 жовтня 2020 року, у день вшанування Іверської ікони Божої Матері, архієпископ Волинський і Луцький Нафанаїл звершив Божественну літургію у Свято-Троїцькому жіночому монастирі села Старосілля.

В обителі знаходиться новозбудований храм на честь Іверської ікони Божої Матері, у якому і зібрались духовенство та миряни для спільної святкової молитви.

У день престольного свята архіпастирю співслужили архімандрит Аліпій (Сапіга), завідуючий канцелярією єпархії архімандрит Паїсій (Хомич), благочинний Колківського округу протоієрей Петро Бугайчук, настоятель кафедрального собору Всіх Святих землі Волинської протоієрей Володимир Яцишин та клірики Волинської єпархії.

Під час богослужіння було піднесено посилену молитву до Пресвятої Богородиці за мир в Україні та за єдність світового православ’я. Також були піднесені молитви за позбавлення від коронавірусної інфекції та здоров’я медичних працівників. Була виголошена молитва під час згубної пошесті та смертоносної зарази.

Окрасою богослужіння став спів хору священнослужителів.

Після закінчення Літургії та Хресного ходу владика Нафанаїл звернувся до усіх присутніх зі словом проповіді.

Архіпастир наголосив, що Пресвята Богородиця постійно перебуває з нами та покриває усю повноту Православної Церкви молитовним Покровом.

Владика нагадав історію явлення ікони та те, яким чином вона з’явилась на Афоні. Також пригадав церковне передання про те, коли ікона покине Афон, а станеться це тоді, коли коли пропаде віра та благочестя на землі, Господь вдруге прийде на землю.

Згідно церковного передання ця подія стане одним із знамень другого пришестя в світ Спасителя. На Афоні про це пам’ятають, про це повинні не забувати і ми, тому що Покров Божої Матері є не тільки над Святою Горою, а й над усім християнським родом. І якщо Іверська ікона є знаком другого пришестя, то ми повинні свій погляд звертати до Неї.

Владика наголосив, що й сьогодні у християнському світі є багато тривог та проблем, але Матір Божа ще не показала, що Господь скоро прийде на землю. І ми не повинні сильно боротись з викликами, які є в сучасному світі, забуваючи при цьому про боротьбу з гріхом та про молитву, тому що теперішні тривоги тільки відводять нас від Бога. Що нам потрібно буде, те Матінка Божа нам покаже, лише б ми не забквали про Неї.

Матір Божа подбає про нас і покаже, як жити в цьому світі. Ми повинні думати про основне – про своє спасіння.

Тому нам, вірним чадам Христової церкви, треба постійно підносити молитви до Пресвятої Діви, яка збагачує наші храми й оселі Її чудотворними образами, через які наші молитви будуть почуті Богородицею. І часто будемо повторювати: “Пресвята Богородице, спаси нас”.

У свої чергу, благочинний Старосільського округу протоієрей Петро Бугайчук від імені матушки ігумені, сестер-монахинь, духовенства й мирян висловив щиру подяку архієпископу Нафанаїлу за спільну молитву й мудрі слова настанов та попросив архіпастирського благословення й надалі берегти вірність Христовій Церкві, примножуючи надію й любов у душах віруючих християн.

Читати також: Проповідь на свято Іверської ікони Божої Матері

 

Вас може зацікавити

Напередодні свята Введення митрополит Нафанаїл очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі

Редактор Головний

Єпископ Нафанаїл відвідав гониму громаду села Веселе. ФОТО

Редактор Головний

Напередодні неділі після Богоявлення Архіпастир очолив вечірнє богослужіння у Свято-Покровському храмі

Редактор Головний