-19.4 C
Lutsk
Вівторок, 19 Січень, 2021
Календар

9 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 18-та після П’ятидесятниці. Глас 8.
День пісний.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается всенощное бдениеКончина апостола і євангеліста Іоанна Богослова (початок II). Совершается служба с полиелеемСвт. Тихона, патріарха Московського і всієї Русі (прославлення 1989).

Прав. Гедеона, судді Ізраїльського (XIV до Р.Х.). Блгв. кн. Нягу Басарабського (1521) (Рум.). Прп. Єфрема Перекомського, Новгородського (1492).

Сщмч. Афанасія, Олександра і Димитрія пресвітерів, мчч. Іоанна та Миколая (1937). Сщмч. Володимира пресвітера (1939).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Ап.: 1 Ін., 73 зач. (від полу́), IV, 12-19. Ін., 61 зач., XIX, 25-27; XXI, 24-25 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

(1 Кор. 15, 39-45; Лк. 4, 31-36)

НАЗАРЕТЯНИ ДИВУВАЛИСЯ СЛОВУ ГОСПОДА, ТА ВСЕ Ж НЕ ВІРУВАЛИ: ЗАВАДИЛА ЗАЗДРІСТЬ, ЯК ВІДКРИВ САМ ГОСПОДЬ.Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

І ВСЯКА ПРИСТРАСТЬ ПРОТИВНА ІСТИНІ ТА ДОБРУ, ЗАЗДРІСТЬ ЖЕ БІЛЬШЕ ВСІХ, БО СУТНІСТЬ ЇЇ СТАНОВЛЯТЬ НЕПРАВДА ТА ЗЛОБА; ЦЯ ПРИСТРАСТЬ Є НАЙБІЛЬШ НЕСПРАВЕДЛИВОЮ ТА НАЙОТРУЙНІШОЮ І ДЛЯ ТОГО, ХТО НОСИТЬ ЇЇ, І ДЛЯ ТОГО, НА КОГО ВОНА ЗВЕРНЕНА.

 

У МАЛИХ РОЗМІРАХ ВОНА БУВАЄ У ВСЯКОГО, ЯКЩО РІВНИЙ І ГІРШИЙ БЕРЕ ВЕРХ. ЕГОЇЗМ ДРАТУЄТЬСЯ, А ЗАЗДРІСТЬ ПОЧИНАЄ МУЧИТИ СЕРЦЕ. ЦЕ ЩЕ НЕ ТАК БУВАЄ БОЛІСНО, КОЛИ І САМОМУ ВІДКРИТА ДОРОГА; АЛЕ КОЛИ ВОНА ЗАГОРОДЖУЄТЬСЯ І ЗАГОРОДЖУЄТЬСЯ ТИМИ, ДО КОГО ВЖЕ ЗАРОДИЛАСЯ ЗАЗДРІСТЬ, ТОДІ ПРАГНЕННЯМ ЇЇ НЕ УТРИМАТИ: ТУТ СВІТ НЕМОЖЛИВИЙ.

 

ЗАЗДРІСТЬ ВИМАГАЄ СКИНЕННЯ З ГОРИ СВОГО ПРОТИВНИКА І НЕ ЗАСПОКОЇТЬСЯ, ДОПОКИ ЯК-НЕБУДЬ НЕ ДОСЯГНЕ ЦЬОГО АБО НЕ ЗГУБИТЬ ТОГО, ХТО ЗАЗДРИТЬ.

 

ДОБРОЗИЧЛИВЦІ, У ЯКИХ СИМПАТИЧНІ ПОЧУТТЯ ПЕРЕВАЖАЮТЬ НАД ЕГОЇСТИЧНИМИ, НЕ СТРАЖДАЮТЬ ВІД ЗАЗДРОСТІ. ЦЕ ПОКАЗУЄ ШЛЯХ ДО ПОГАШЕННЯ ЗАЗДРОСТІ ТА ВСЯКОГО, КОГО ВОНА МУЧИТЬ.

 

ПОТРІБНО ПОСПІШИТИ ПРОБУДИТИ ДОБРОЗИЧЛИВІСТЬ, ОСОБЛИВО ДО ТОГО, КОЛИ ЗАЗДРИШ, І ВИЯВИТИ ЦЮ СПРАВУ, – ВІДРАЗУ Ж ЗАЗДРІСТЬ І СТИХНЕ.

 

КІЛЬКА ПОВТОРЕНЬ У ТАКОМУ Ж ДУСІ, І З БОЖОЮ ДОПОМОГОЮ ВОНА ЗОВСІМ ВЛЯЖЕТЬСЯ. АЛЕ ТАК ЗАЛИШИТИ ЇЇ – ВИМУЧИТЬ, ВИСУШИТЬ ТА В ГРОБ ЗАГОНИТЬ, КОЛИ НЕ ВІЗЬМЕШ СЕБЕ У РУКИ ТА НЕ ЗМУСИШ РОБИТИ ДОБРО ТОМУ, КОМУ ЗАЗДРИШ.

Вас може зацікавити

3 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний