-5 C
Lutsk
Середа, 8 Грудень, 2021
Всі новини Календар

9 червня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 6-та після Пасхи. Глас 5.
День пісний.
Дозволяється риба.

Віддання свята Пасхи. Передсвято Вознесіння Господнього.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Ферапонта, єп. Сардійського (III). Совершается служба со славословиемЗнайдення мощей прп. Ніла Столобенського (1667). Совершается служба с полиелеемПрав. Іоанна Руського, спов. (1730). Собор Уманських святих. 

Мчч. Феодори діви та Дидима воїна (304). Прп. Ферапонта Білоєзерського, Можайського (1426). Перенесення мощей свтт. Московських КипріанаФотія та Іони (1472). Прп. Ферапонта Монзенського (1597).

Євангельські Читання

Діян., 41 зач., XVIII, 22-28. ІІн., 43 зач., XII, 36-47.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

“Господи, хто повірив почутому від нас” (Іс. 53, 1), так скаржиться, дивуючись, пророк Ісаія. Пристойно і нині казати: хто нині щиро вірує слову Твоєму, Господи? Усі майже розхиталися. Язик у дуже багатьох ще німує перед вірою; але серця рідко які не ухилилися деінде. Що за причина? Почав відчуватися інтерес у невір’ї; розвинулась потреба у невір’ї, для прикриття інтересів серця, які не згідні з вірою. Тут корінь зла.

Не розум – противник віри, а розбещене серце. Розум тут тільки у тому винуватий, що покоряється серцю і береться мудрувати не за началами істини, а за бажаннями серця. При цьому сильні докази за істину здаються йому нікчемними, а малість якась проти неї виростає з гору; і, загалом, у сферу розуму вноситься сум’яття, яке засліплює розум. Він не бачить, та і не може бачити, хоч не толкуй йому.

Вас може зацікавити

22 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний