19.3 C
Lutsk
Четвер, 18 Липень, 2024
Всі новини Календар

8 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 16-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
День пісний.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Євфросинії Александрійської (V). Совершается служба с полиелеемКончина прп. Сергія, ігумена Радонезького, всієї Русі чудотворця (1392).

Прмч. Пафнутія єгиптянина і з ним 546-ти мучеників (III). Прп. Евфросинії  Суздальської, в миру Феодулії (1250). Перенесення мощей свт. Германа, архієп. Казанського (1595). Прп. Досифеї затворниці, Київської (1776). Св. Миколая спов., пресвітера (1941). Знайдення мощей сщмчч. Олександра і Феодора пресвітерів (1985).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 43 зач., XI, 27-30. Літ. – Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

НАСИТИВШИ ЧОТИРИ ТИСЯЧІ СІМОМА ХЛІБАМИ, ГОСПОДЬ “ВІДРАЗУ ВВІЙШОВ У ЧОВЕН, ПРИБУВ ДО ЗЕМЛІ ДАЛМАНУТСЬКОЇ”, ЯК НІБИ НІЧОГО ОСОБЛИВОГО НЕ БУЛО ЗРОБЛЕНО. ТАКИМ Є ІСТИННЕ ДОБРОДІЯННЯ – РОБИТИ І РОБИТИ, НЕ ЗВЕРТАЮЧИ УВАГИ НА ЗРОБЛЕНЕ.

 

У ТИХ, ХТО ВИКОНУЄ ДОБРІ СПРАВИ, ЦЕ БУВАЄ ЯК НІБИ ПРИРОДНО. ЯК БОГАТИР ПІДНІМЕ ВЕЛИКІ ТЯЖКОСТІ, ТО НЕ ПОМІЧАЄ ТОГО, А МАЛОСИЛЬНИЙ І МАЛУ ТЯЖКІСТЬ ПІДНЯВШИ НЕ МОЖЕ ЦЬОГО ЗАБУТИ; ТАК СИЛЬНИЙ ДОБРОТОЮ ВСЯКЕ ДОБРЕ РОБИТЬ БЕЗ ЗУСИЛЬ, ТІЛЬКИ БИ ВИПАДОК; А УБОГИЙ ДОБРОТОЮ БЕЗ НАПРУГИ НЕ МОЖЕ ОБІЙТИСЯ: ВОНО І ПАМ’ЯТНЕ ЙОМУ, І ВСІ НА НЬОГО ПОГЛЯДУЮТЬ, ВСІ ОГЛЯДАЮТЬСЯ.

 

ДОБРЕ СЕРЦЕ БАЖАЄ ДОБРОДІЯННЯ, І НЕ БУВАЄ ДОСТАТНЬО, КОЛИ НЕ НАРОБИТЬ ДОБРА ДОСТАТНЬО, ЯК НЕ БУВАЄ СИТА ЛЮДИНА, ПОКИ НЕ НАЇСТЬСЯ. ЯК ТУТ, ПОКИ ВІДЧУВАЄТЬСЯ ГОЛОД, ПОМ’ЯТАЄТЬСЯ ОБІД, А КОЛИ ГОЛОД ВГАМОВУЄШ, ТО ВСЕ ЗАБУВАЄТЬСЯ. ТАК І В ІСТИНО ДОБРОГО ПАМ’ЯТАЄТЬСЯ ДОБРЕ ДІЛО, ПОКИ ЩЕ НЕ ЗРОБЛЕНО, А КОЛИ ЗРОБЛЕНО, ТО І ЗАБУВАЄТЬСЯ.

Вас може зацікавити

3 січня 2021 року – православний календар

Редактор Головний

Напередодні неділі 23-ої після П’ятидесятниці Архіпастир звершив всенічне бдіння у кафедральному соборі. ФОТО

Редактор Головний

21 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний