25.6 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

8 липня 2024 року – календар з повчанням

Cедмиця 3 після П’ятидесятниці. Петрів піст.

Прмц. Февронії діви (близько 304).Блгв. кн. Петра, у чернецтві Давида, і кнг. Февронії, у чернецтві Євфросинії, Муромських чудотворців (1228). Прп. Далмата Ісетського (1697). Сщмч. Василія Міліцина пресвітера (1918). Прп. Никона (Бєляєва) Оптинського, спов. (1931). Cщмч. Василія Протопопова пресвітера (1940).

Євангельські читання

На літ.: – Ап.: Рим. 7:1-13 (зач. 94).; Прмц.: 2Кор. 6:1-10 (зач. 181).; Блгвв. кнн.: Гал. 5:22-6:2 (зач. 213). Єв.: Мф. 9:36-10:8 (зач. 34).; Прмц.:Лк. 7:36-50 (зач. 33).; Блгвв. кнн.: Мф. 4:25-5:12 (зач. 10).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У висловах Своїх про блаженства (Мф. 5:1-12) Господь зображує райське серце.

До настрою його входять: смирення, плач і сокрушення, лагідність і безгнів’я, правдолюбність повна, милостивість досконала, чистота серця, миролюбність і миротворення, терпіння лих, наклепів та гонінь за віру і життя християнське. Хочеш раю, будь таким. І тут ще передчуватимеш рай, у який готовим вступиш після смерті, як переднаречений спадкоємець.


Грішниця, почувши, що Спаситель у домі Симона, прийшла туди з алавастром миру і, ставши при ногах Господа позаду, почала плакати і вмила сльозами своїми ноги Його, потім витерла їх своїм волоссям, поцілувала й помазала миром (Лк. 7, 36-39).

Вона нічого не говорить, а тільки діє і своїми діями показує найніжнішу любов до Господа. Зате і сказано було про неї: “прощаються багато гріхів її за те, що вона полюбила багато” (Лк. 7, 47).

О, коли б і нам менше говорити, а більше діяти, і діями своїми свідчити про любов до Господа! Скажеш: “Коли б Він Сам тут був, так зараз би готовий усе зробити для Нього”. Та Він і є тут, невидимо Своїм обличчям, а видимий у всіх християнах, а найбільше, у нужденних. Невидимого Господа намащуй любовною сердечно-розумною молитвою, а для видимого – роби все можливе для нужденних, і будеш робити для Бога.


Посилаючи на проповідь святих апостолів, Господь заповідав їм усіх закликати, кажучи: “Наблизилося Царство Небесне” (Мф. 10:7), тобто прийшло Царство – ідіть у нього. Нам же що слід проповідувати? Треба всім кричати: сини Царства! не тікайте з Царства в неволю і рабство, – бо тікають.

Одних полонить свобода розуму: “не хочемо, – кажуть, – уз віри і гніту авторитету, навіть Божественного; самі все розгадаємо і вирішимо”. Ну й порішили. Набудували байок, у яких більше дитячості, ніж у міфології греків – і величаються…

Інших захоплює широкий шлях пристрастей: “не хочемо, – кажуть, – знати позитивних заповідей, ні вимог совісті, – то все абстракції: нам потрібна природність чуттєва”. І пішли слідом за нею. Що ж вийшло? Стали, як нерозумна худоба (Пс. 48:21). Чи не від цього морального падіння народилася і теорія походження людини від тварин? Ось куди заходять! А все тікають від Господа, все тікають…

Вас може зацікавити

Богородиця завжди буде з нами, – митр. Антоній про свято Успіння

Редактор Головний

1 липня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Нехай подвиг свт. Григорія Палами стане для нас провідником до Царства Божого: проповідь у другу неділю Великого посту

Редактор Головний