6 вересня, п’ятниця. Седмиця 11-та після П’ятидесятниці.
Пісний день.
#Святі_дня ✔️ Сщмч. Євтихія, учня ап. Іоанна Богослова (I). Мч. Татіона (305). Мц. Сіри, діви Персидської (558). Прп. Георгія Лімніота (близько 716). Перенесення мощей свт. Петра, митр. Київського і всієї Русі, чудотворця (1479). Прп. Арсенія Комельського (1550). Рівноап. Косми Етолійського (1779). Сщмч. Максима Горлицького (1914). Прп. Аристоклія (1918). Прмч. Серафима (Шахмутя) (1946).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Отож пильнуйте, бо не знаєте, в який час Господь ваш прийде.” (Мф. 24:42). Якби це пам’яталося, не було б і грішників, а тим часом, не пам’ятається, хоч і кожен знає, що це безсумнівно правда. Навіть подвижники, найсуворіші, і ті не сильні були вільно тримати пам’ять про це, а примудрялися прикріплювати її до свідомості так, щоб вона не відходила: хто труну тримав у келії, хто просив співтоваришів своїх за подвигом запитувати про труну й могилу, хто тримав картинки смерті й суду, хто ще якось.
Не торкається душі смерть, вона й не пам’ятає її. Але всіляко, не може ж не торкатися душі те, що негайно слідує за смертю; вже про це-то вона не може не мати турботи, бо тут рішення її долі на віки вічні. Чому ж цього-то вона не пам’ятає? Сама себе обманює, що не скоро і що, може, якось справа пройде не погано для нас. Гірка! То вже безсумнівно, що душа, яка тримає такі думки, та недбала і потурає собі, то як же думати, щоб справа суду пройшла для неї сприятливо?
Ні, треба так себе тримати, як тримає учень, на якого чекає іспит: що не робить він, а іспит не йде з голови; така згадка не дозволяє йому і хвилини даремно витрачати, а весь час вживає він на приготування до іспиту. Коли б і нам так налаштуватися!