Середа, 23 Квітень, 2025
Всі новини Календар

6 квітня 2025 року – календар з повчанням

Неділя 5 Великого посту. Великий піст.

Прп. Марії Єгипетської (522) (перехідне святкування в 5-ту Неділю Великого посту).Собор преподобних і преподобномучеників Звіринецьких (перехідне святкування в 5-ту Неділю Великого посту). Передсвято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Прп. Захарії ченця. Свт. Артемія (Артемона), єп. Солунського (Селевкійського) (I–II). Прп. Якова спов., єп. (VIII–IX). Прп. Захарії, посника Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Мчч. Стефана та Петра Казанських (1552). Сщмч. Олександра Флегінського пресвітера (1918). Сщмч. Володимира Панькіна пресвітера (1920). Ікони Божої Матері, йменованої «Тучна Гора».

 

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

 

На утрені: – Ін. 20:11-18 (зач. 64). На літургії: – Апостол: Євр. 9:11-14 (зач. 321 від полу).; Прп.: Гал. 3:23-29 (зач. 208). Євангеліє.: Мк. 10:32-45 (зач. 47).; Прп.: Лк. 7:36-50 (зач. 33).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Грішниця, почувши, що Спаситель у домі Симона, прийшла туди з алавастром миру і, ставши при ногах Господа позаду, почала плакати і вмила сльозами своїми ноги Його, потім витерла їх своїм волоссям, поцілувала й помазала миром (Лк. 7, 36-39).

Вона нічого не говорить, а тільки діє і своїми діями показує найніжнішу любов до Господа. Зате і сказано було про неї: “прощаються багато гріхів її за те, що вона полюбила багато” (Лк. 7, 47).

О, коли б і нам менше говорити, а більше діяти, і діями своїми свідчити про любов до Господа! Скажеш: “Коли б Він Сам тут був, так зараз би готовий усе зробити для Нього”. Та Він і є тут, невидимо Своїм обличчям, а видимий у всіх християнах, а найбільше, у нужденних. Невидимого Господа намащуй любовною сердечно-розумною молитвою, а для видимого – роби все можливе для нужденних, і будеш робити для Бога.


Чому так сталося, що Симон-фарисей вшановує Господа і запрошує Його до себе, але одразу ж побачивши, що Він прихильно допускає до Себе і грішницю, спокушається і починає думати: “якби Він був пророком…” (Лк.7:39)? Через те, що заклопотався про частування і за клопотами залишив здорове міркування про порядки Божі. Ці дві царини, життєва і духовна, зовсім не схожі за своїми властивостями і законами. Тим часом, розум наш, чим дуже займеться, за законами того і міркувати починає.

 

За мирськими порядками з явною грішницею не можна мати спілкування; Симон так і міркує, забувши, що покаяння всіх робить чистими і грішників рівняє з праведниками. Він думає, що грішниці не слід тут бути і що Спаситель, якщо не відганяє її, то тому, мабуть, що не знає, хто вона; від цієї думки негайно народилася й інша: якщо не знає, то який же Він пророк? Словом-то він не сказав цього, а тільки подумав, і зовні ні в ньому, ні в його клопотах, як доброго господаря, не відбулося жодної зміни, але Господь бачив його серце і по серцю його зробив йому напоумлення. Він зауважив йому, що грішникам-то і місце біля Нього, і що грішниця, яка припала до Нього серцем, більше вшанувала Його, ніж він, який вшанував Його тільки частуванням. Зовнішнє [благочестя] вводить людину в неприємне Господу почуття праведності, а внутрішнє завжди тримає її в почуттях своєї негідності перед обличчям всезнаючого Господа.

Вас може зацікавити

Лише Промисл Божий міг перетворити найганебніше знаряддя смерті на знамено найславнішої перемоги – перемоги життя над смертю

Редактор Головний

Завжди дякуйте Богу

Редактор Головний

Загинув на Харківщині: клірики Житнівського благочиння звершили Чин похорону 43-річного воїна

Редактор Головний