Седмиця 1-а Великого посту. Глас 4. Великий піст. |
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).
|
Знайдення мощей мучеників, що в Євгенії постраждали (395-423).
Мчч. Маврикія та 70-ти воїнів: Фотина, Феодора, Филипа та інших (бл. 305). Прпп. Фаласія, Лимнія і Варадата, пустельників Сирійських (V). Прп. Афанасія спов. (821).
Сщмчч. Іосифа та Володимира пресвітерів, Іоанна диякона та мч. Іоанна (1918). Сщмчч. Михаїла, Іоанна, Віктора, Іоанна, Сергія, Андрія, Павла пресвітерів, прмчч. Сергія та Антипи, прмц. Параскеви, мчч. Стефана та Миколая, мцц. Єлисавети, Ірини та Варвари (1938). Мч. Андрія (1941). Прмч. Філарета (1942).
Читання
На 6-му часі: Іс. III, 1-14. На веч.: Бут. II, 20 – III, 20. Притч. III, 19-34.
Літургія Передосвячених Дарів. Після заамвонної молитви – молебний канон вмч. Феодору Тирону та благословення колива.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Господь гордим противиться, смиренним же дає благодать” (Прит. 3, 34). Пригадай особливо слова ці, коли йдеш на сповідь.
Нічого так, як гордість, не в’яже язика сказати: грішний. Смирися же перед Господом, не пошкодуй себе, не бійця лиця людини. Розкрий сором свій та омиєшся; покажи рани свої та зцілишся; розкажи всі неправди твої та будеш виправданий.
Чим безжаліснішим будеш до себе, тим більше жалості проявить до тебе Господь, і відійдеш ти з солодким почуттям помилування. Це і є благодать Господа нашого Іісуса Христа, яка дається від Нього тим, хто смиряє себе щирим сповідуванням гріхів своїх.