Понеділок, 6 Грудень, 2021
Календар

5 січня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 31-я після П’ятидесятниці, перед Різдвом Христовим, святих отців. Глас 5.
Різдвяний піст.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМучеників у Криті: ФеодулаСаторнина, ЄвпораГеласія, ЄвникіанаЗотикаПомпіяАгафопусаВасиліда і Євареста (III).

Прп. Нифонта, єп. Кіпрського (IV). Прп. Павла, єп. Неокесарійського (IV). Свт. Феоктиста, архієп. Новгородського (1310).

Сщмч. Василія пресвітера і прмч. Макарія та Іони (1938).

Євангельські Читання

Євр., 333 зач., XII, 25-26; XIII, 22-25. Мк., 43 зач., X, 2-12. Мчч.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Лк., 106 зач., XXI, 12-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ТОЖ, ЩО БОГ СПАРУВАВ, ЛЮДИНА НЕХАЙ НЕ РОЗЛУЧАЄ!” ЦИМИ СЛОВАМИ ГОСПОДЬ УТВЕРДЖУЄ НЕРОЗРИВНІСТЬ ШЛЮБУ; ТІЛЬКИ ОДИН ЗАКОННИЙ ПРИВІД ДЛЯ РОЗЛУЧЕННЯ ВКАЗАНИЙ – НЕВІРНІСТЬ ПОДРУЖЖЯ: АЛЕ ЯК БУТИ, ЯКЩО ВІДКРИЄТЬСЯ ЩО-НЕБУДЬ ПОДІБНЕ? ПОТЕРПИ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

У НАС Є ЗАГАЛЬНА ЗАПОВІДЬ – ОДИН ОДНОГО ТЯГОТИ НОСИТЬ; ТИМ ОХОЧІШЕ ПОВИННІ ВИКОНУВАТИ ЇЇ ВЗАЄМНО ОДИН ДО ОДНОГО ТАКІ БЛИЗЬКІ ЛЮДИ, ЯК ПОДРУЖЖЯ. НЕБАЖАННЯ ПОТЕРПІТИ РОЗДУВАЄ НЕПРИЄМНОСТІ ТА ДРІБНИЦІ НАГРОМАДЖУЮТЬ У СТІНУ, ЯКА РОЗ’ЄДНУЄ.

 

НА ЩО РОЗУМ ДАНИЙ? ЗГЛАДЖУВАТИ ЖИТТЄВИЙ ШЛЯХ. РОЗСУДЛИВІСТЬ РОЗВЕДЕ ПРОТИЛЕЖНОСТІ, ЯКІ ТРАПЛЯЮТЬСЯ. НЕ РОЗВОДЯТЬСЯ ВОНИ ВІД НЕСТАТКУ РОЗСУДЛИВОСТІ ЖИТТЄВОЇ, А БІЛЬШЕ ВІД НЕБАЖАННЯ ОБДУМАТИ ХОРОШЕНЬКО СТАН СПРАВ, А ЩЕ БІЛЬШЕ ВІД ТОГО, ЩО НЕМАЄ У ЖИТТЯ ІНШОЇ ЦІЛІ, ОКРІМ СОЛОДУ.

 

ЧИМ БІЛЬШ ВУЛЬГАРНИМИ СТАЮТЬ ЦІЛІ ЖИТТЯ, ТИМ БІЛЬШЕ ЧАСТІШАЮТЬ РОЗЛУЧЕННЯ – З ОДНОГО БОКУ, А З ІНШОГО – БЕЗЗАКОННЕ ТИМЧАСОВЕ СПІВЖИТТЯ. ДЖЕРЕЛО Ж ЦЬОГО ЗЛА У МАТЕРІАЛІСТИЧНОМУ ПОГЛЯДІ НА СВІТ ТА ЖИТТЯ.

Вас може зацікавити

25 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 травня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 лютого 2021 року – православний календар

Редактор Головний