Седмиця 1 Великого посту. | Великий піст. |
Прп. Льва, єп. Катанського (близько 780). Сщмч. Садока, єп. Персидського, і з ним 128-ми мучеників (342–344). Прп. Агафона, папи Римського (682). Блгв. вел. кн. Ярослава Мудрого (1054). Прп. Агафона Печерського, в Дальніх печерах (XIII–XIV). Прмч. Корнилія Псково-Печерського (1570). 34-х прмчч. Спасо-Преображенської Валаамської обителі: Тита, Тихона, Геласія, Сергія, Варлаама, Савви, Конона, Сильвестра, Кіпріана, Пимена, Іоанна, Самона, Іони, Давида, Корнилія, Нифонта, Афанасія, Серапіона, Варлаама, Афанасія, Антонія, Луки, Леонтія, Фоми, Діонісія, Филипа, Ігнатія, Василія, Пахомія, Василія, Феофіла, Іоанна, Феодора, Іоанна (1578). Сщмч. Миколая Розова пресвітера (1938). |
Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:
На 6-му часі: – Іс. 2:3-11. На вечірні: – Бут. 1:24-2:3; Притч. 2:1-22. |
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Якщо будеш кликати знання і звертатись до розуму; якщо будеш шукати його, як срібла, і відшукувати його, як скарб, – то збагнеш страх Господній, і знайдеш пізнання про Бога” (Притч. 2:3-5).
Корінь богоугодного життя — страх Господній. Коли прийде він, то як творча сила все в тобі перебудує і відтворить у тобі прекрасний порядок — космос духовний. Як здобути страх Божий? Він у тобі є, тільки заглушений: воскреси його. Для цього дай голос розуму твоєму і відкрий серце твоє для прийняття спонукань істини. Досі розуму не давали слова: він був у рабстві й не смів говорити здорові слова: нехай тепер говорить. Він почне промовляти про Боже вседержительство, яке тебе тримає і може кинути кожної миті; про Божу всюдисущість і всевідання, яке все в тобі бачить і гнівається на тебе за все лихе в тобі; про Боже правосуддя, яке готове покарати тебе зараз, але яке до часу стримується милість; про смерть, яка будь-якої миті готова схопити тебе й передати на суд і розплату. Слухай і вводь серце твоє в почуття цих істин. Пробудиш почуття — прийде разом із тим і страх Божий. Це світанок життя.