13.3 C
Lutsk
Середа, 30 Вересень, 2020
Календар

4 лютого 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 34-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомАп. Тимофія (бл. 97). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмч. Анастасія Персіянина (628). Прп. Макарія Жабинського, Бєлевського чудотворця (1623).

Мчч. МануїлаГеоргіяПетраЛеонтія єпископів, СіоніяГавриїла, ІоаннаЛеонтаПарода пресвітера та інших 377-ми (бл. 817). Прмч. Анастасія, диякона Печерського (XII).

Сщмчч. Іоанна і Євфимія пресвітерів (1938).

Євангельські Читання

1 Пет., 60 зач., III, 10-22. Мк., 55 зач., XII, 18-27. Ап.: 2 Тим., 290 зач. (від полу́), I, 3-9. Лк., 50 зач., X, 1-15.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Господа Бога святіть у серцях ваших”. Освяченням Господа у серці є душа та дух, що зображені у таємничому серці людини.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Як спочатку Бог, створивши з частин тіло людини, вдихнув у неї життя, – і стала людина, як і належить бути; так і створена середина з вказаних чеснот у серці людини, тільки тоді є справжньою духовною людиною, коли це серце буде святити Господа Бога, як і у молитві Господній читаємо: “нехай святиться ім’я Твоє”.

 

Якщо не буде цього, то створена із вказаних чеснот людина вийде мертвонародженим дитям, без духу життя. Нехай відають це ті, хто думає обійтися лише певними чеснотами без всякого ставлення до Бога!

 

Що є святити Бога у серці: Безперестанно благоговіти перед Ним, завжди носити у собі думку про Його всеприсутність, всією ревність ревнувати кожної миті, благоугодним перед Ним бути і зі всяким страхом остерігатися всього, що Йому буде неугодне, особливо ж Його батьківській опіці передати життя своє, і тимчасове, і вічне, а все, що трапляється, приймати смиренно, покірно та з вдячністю, так, ніби все це йде від руки Його.

Вас може зацікавити

22 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний