3 серпня, субота. Седмиця 6-та після П’ятидесятниці.
Посту немає.
Прор. Єзекіїля (VI ст. до Р. Х.). Прпп. Симеона, Христа заради юродивого, та Іоанна, співпосника його (близько 590). Мч. Віктора Марсельського (близько 290). Прп. Онуфрія мовчазного, Печерського, в Ближніх печерах (ХII–ХIII). Сщмч. Петра Голубєва пресвітера (1938). Знайдення мощей св. Романа Медведя спов., пресвітера (1999).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
«Казала кровоточива: як тільки доторкнусь до одежі Його, одужаю» (Мф. 9:21), — і отримала по вірі своїй. Для нас, чуттєвих, необхідний чуттєвий доторк, аби прийняти нечуттєву силу. Господь так і влаштував. Церква Його свята має видиме влаштування. Різноманітні частини її обіймають нас, і ми доторкаємося до них. Сила Божа, яка перебуває всередині Церкви, приймається через такий доторк, у кого є приймач — віра, що говорить: «як тільки доторкнусь… одужаю».
Церква — тіло і риза Господня. Найвидніші частини, яких торкаємося ми, — Божественні таїнства, і особливо, після Хрещення й Миропомазання, таїнство Тіла і Крові Господніх, у союзі з таїнством Покаяння. Але й у всіх інших частинах доторк до віри може приваблювати необхідну силу від Господа, Який всюди є та кожного, хто так діє, бачить, і в серці його каже йому: дерзай, чадо! Вільнодумці, неприхильні до зовнішнього чину Церкви, самі себе позбавляють, отже, можливості доторкнутися і до внутрішньої, Божественної сили, яка все оживляє. Тому залишаються хворими й течією суєтних думок та почуттів виснажуються, сохнуть духовно і завмирають.