13.8 C
Lutsk
Четвер, 23 Березень, 2023
Календар

27 січня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 34-а після П’ятидесятниці. Глас 8.

Пісний день.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомВіддання свята Богоявлення. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПреподобних отців, у Синаї і Раїфі вбитих ІсайїСаввиМойсея та учня його МойсеяЄреміїПавлаАдамаСергіяДомнаПроклаІпатіяІсаакаМакаріяМаркаВеніамінаЄвсевіяІллі та інших з ними (IV-V). Совершается служба с полиелеемРівноап. Ніни, просвітительки Грузії (335).

Прп. Іосифа Аналітина Раїфського (IV). Прп. Феодула Синайського (V). Прп. Стефана (VIII).

Прп. Іоанна спов. (1961).

Євангельські Читання

Утр. – Мф., 34 зач. (від полу́), X, 1-8 . Літ. – Євр., 323 зач., X, 1-18. Мк., 36 зач., VIII, 30-34. Рівноап.: 1 Кор., 131 зач., IV, 9-16. Мф., 104 зач., XXV, 1-13.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ПОПРОСИВШИ СЛІДУВАТИ ЗА СОБОЮ З ХРЕСТОМ, ГОСПОДЬ ВКАЗУЄ ПРИ ЦЬОМУ ШЛЯХ ЦЕЙ, УСУВАЮЧИ ГОЛОВНІ ДО НЬОГО ПЕРЕШКОДИ НЕ ЗОВНІШНІ, А ВНУТРІШНІ, ЯКІ ВКОРЕНИЛИСЯ У СЕРЦІ ЛЮДСЬКОМУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ХОЧЕШ, НІБИ ГОВОРИТЬ ВІН, ІДИ СЛІД ЗА МНОЮ, ПО-ПЕРШЕ, НЕ ШКОДУЙ СЕБЕ; БО ХТО БУДЕ ШКОДУВАТИ СЕБЕ, ТОЙ ЗАГУБИТЬ СЕБЕ; ПО-ДРУГЕ, НЕ ЗВ’ЯЗУЙСЯ КОРИСТОЛЮБСТВОМ, БО “ЯКА КОРИСТЬ ЛЮДИНІ, ЯКЩО ВОНА ЗДОБУДЕ ВЕСЬ СВІТ, А ДУШІ СВОЇЙ НАШКОДИТЬ?” ПО-ТРЕТЄ, НЕ СОРОМСЯ ТОГО, ЩО СКАЖУТЬ АБО ЯК ДИВИТИСЯ НА ТЕБЕ БУДУТЬ ІНШІ: “БО ХТО ПОСОРОМИТЬСЯ МЕНЕ І МОЇХ СЛІВ У РОДІ ЦЬОМУ ПЕРЕЛЮБНОМУ І ГРІШНОМУ, ТОГО ПОСОРОМИТЬСЯ І СИН ЛЮДСЬКИЙ, КОЛИ ПРИЙДЕ У СЛАВІ ОТЦЯ СВОГО ЗІ СВЯТИМИ АНГЕЛАМИ”.

 

САМОЖАЛІННЯ, КОРИСТОЛЮБСТВО ТА СОРОМ ЛИЦЯ ЛЮДИНИ – ГОЛОВНІ ЛАНЦЮЖКИ, НА ЯКИХ ТРИМАЄТЬСЯ ЛЮДИНА У ЖИТТІ НЕБОГОУГОДНОМУ, НА ШЛЯХУ ПРИСТРАСТЕЙ ТА ГРІХА. ВОНИ – ГОЛОВНІ ПЕРЕШКОДИ ДО ЗВЕРНЕННЯ ГРІШНИКА; ВОНИ Ж ГОЛОВНИЙ ПРЕДМЕТ БОРОТЬБИ ДУХОВНОЇ У ЛЮДИНІ, ЯКА КАЄТЬСЯ ТА ПОЧАЛА УЖЕ ПРИНОСИТИ ПЛОДИ ПОКАЯННЯ.

 

ПОКИ ЦІ НИТКИ НЕ ВІДРІЗАНІ, ЖИТТЯ ХРИСТИЯНСЬКЕ У НАС НЕНАДІЙНЕ, ПОВНЕ СПОТИКАНЬ ТА ПАДІНЬ, ЯКЩО НЕ ЗАВЖДИ ЗОВНІШНІХ, ТО ВНУТРІШНІХ. ОСЬ І ПРИДИВИСЯ ВСЯКИЙ ДО СЕБЕ ДОБРЕНЬКО, І ЯКЩО Є ЩО У НЬОМУ ЗІ СКАЗАНОГО – ПОТУРБУЙСЯ ВІДРЕКТИСЯ ВІД ТОГО: ІНАКШЕ НЕ НАДІЙСЯ ЗІЙТИ ДО ДОСКОНАЛОСТІ У ХРИСТІ, ХОЧА ЗОВНІШНЬО БУДЕШ І ДУЖЕ СПРАВНИЙ.

Вас може зацікавити

3 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

29 серпня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний