Понеділок, 6 Грудень, 2021
Календар

27 червня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 1-ша після П’ятидесятниці, Всіх святихГлас 8.
Заговини на Петрів піст.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Єлисея (IX до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Мефодія, патр. Константинопольського (846).

Блгв. кн. Мстислава у Святому Хрещенні  Георгія, Хороброго, Новгородського (1180). Прп. Мефодія, ігумена Пешноського (1392). Прп. Єлисея Сумського (XV-XVI). Собор Дивеївських святых.

Сщмч. Іосифа пресвітера (1918). Знайдення мощей сщмч. Володимира, митр. Київського (1992). Сщмчч. ОлександраПавла пресвітерів и Миколая диякона (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 1-е, Мф., 116 зач., XXVIII, 16-20. Літ. – Євр., 330 зач., XI, 33 – XII, 2. Мф., 38 зач., X, 32-33, 37-38; XIX, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийСвята Церква кожного дня вшановує пам’ять святих. Але оскільки були угодникі Божі, які невідомо подвизалися, були явлені Церкві, то, щоб не залишити і їх без шанування, Церква встановила день, у який прославляє всіх від віку угодивших Богу, щоб не залишилося нікого не прославленого нею.

Творити ж це відразу після зішестя Святого Духа узаконила вона тому, що всі святі зробилися та робляться святими благодаттю Святого Духа: благодать Святого Духа приносить покаяння та звільнення від гріхів, вона ж вводить у боротьбу з пристрастями та похотьми і вінчає цей подвиг чистотою та безпристрасністю. І таким чином є нове творіння, гідне для нового неба та нової землі.

Постараємось і ми йти слідом за святими Божими. Як це робити, вчить нас нинішнє Євангеліє: воно вимагає відважного сповідування віри у Господа, любові до Нього, підняття хреста самовідречення та сердечного від усього відречення. Покладемо ж початок за цим указанням.

Вас може зацікавити

21 липня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

7 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний