11.1 C
Lutsk
Неділя, 25 Жовтень, 2020
Календар

26 вересня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 16-а після П’ятидесятниці. Глас 6.
Посту немає.

Совершается служба со славословиемПам’ять оновлення (освячення) храму Воскресіння Христового в Єрусалимф (Воскресіння словуще) (335). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПередсвято Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста ГосподньогоCовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Корнилія сотника (I).

Мчч. КронідаЛеонтія і Серапіона (бл. 237). Мчч. Селевка і Стратоника (III). Мчч. МакровіяГордіана, Іллі ЗотикаЛукіана та Валеріана (320). Сщмч. Юліана  пресвітера (IV). Прп. Петра в Атрої (IX). Вмц. Кетевани , цариці Кахетинської (1624) (Груз.).

Сщмчч. Стефана, Олександра пресвітерів і Миколая диякона (1937).

Євангельські Читання

Обновлення: Євр., 307 зач., III, 1-4. Мф., 67 зач., XVI, 13-18. Суботи перед Воздвиженням: 1 Кор., 126 зач., II, 6-9. Мф., 39 зач., X, 37 – XI, 1.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ СЬОГОДНІ МИ ЧУЛИ У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА: “БУДЬТЕ ПИЛЬНІ,

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийТОМУ ЩО НЕ ЗНАЄТЕ, ЯКОГО ДНЯ ГОСПОДЬ ВАШ ПРИЙДЕ”.

 

ЯКБИ ЦЕ ПАМ’ЯТАЛОСЯ, НЕ БУЛО БИ ГРІШНИКІВ, А МІЖ ТИМ НЕ ПАМ’ЯТАЄТЬСЯ, ХОЧА І КОЖЕН ЗНАЄ, ЩО ЦЕ БЕЗПЕРЕЧНО ПРАВИЛЬНО.

 

НАВІТЬ НАЙБІЛЬШ СТРОГІ ПОДВИЖНИКИ І ТІ НЕ СИЛЬНІ БУЛИ ВІЛЬНО ТРИМАТИ У ПАМ’ЯТІ ЦЕ, А УХИТРЯЛИСЯ ПРИКРІПЛЮВАТИ ЇЇ ДО СВІДОМОСТІ ТАК, ЩОБ ВОНА НЕ ВІДХОДИЛА: ХТО ГРОБ ТРИМАВ У КЕЛІЇ, ХТО ПРОСИВ ТОВАРИШІВ СВОЇХ ЗА ПОДВИГОМ ЗАПИТУВАТИ ПРО ГРОБ ТА МОГИЛУ, ХТО ТРИМАВ КАРТИНИ СМЕРТІ ТА СУДУ, ХТО ЩЕ ЯКОСЬ.

 

НЕ СТОСУЄТЬСЯ ДУШІ СМЕРТЬ, ВОНА І НЕ ПАМ’ЯТАЄ ЇЇ. АЛЕ ВСІЛЯКО НЕ МОЖЕ Ж НЕ СТОСУВАТИСЯ ДУШІ ТЕ, ЩО ЙДЕ ВІДРАЗУ Ж ЗА СМЕРТЮ; УЖЕ ПРО ЦЕ ЯК РАЗ ВОНА НЕ МОЖЕ НЕ МАТИ ТУРБОТ, ОСКІЛЬКИ ТУТ РІШЕННЯ ЇЇ НА ВІКИ ВІЧНІ. ЧОМУ Ж ЦЬОГО-ТО ВОНА НЕ ПАМ’ЯТАЄ?

САМА СЕБЕ ОБМАНЮЄ, ЩО НЕ СКОРО І ЩО МОЖЕ ЯКОСЬ СПРАВА ПРОЙДЕ НЕ ПОГАНО ДЛЯ НАС. ГІРКА! ЦЕ ВЖЕ НЕ ВИКЛИКАЄ СУМНІВУ, ЩО ТА ДУША, ЯКА МАЄ ТАКІ ДУМКИ, Є НЕДБАЙЛИВОЮ ТА ПОТУРАЄ СОБІ, АДЖЕ ЯК ДУМАТИ, ЩОБ СПРАВА СУДУ ДЛЯ НЕЇ ЗАКІНЧИЛАСЯ СПРИЯТЛИВО?
НІ, ПОТРІБНО ТАК СЕБЕ ТРИМАТИ, ЯК ТРИМАЄ УЧЕНЬ, ЯКОМУ СЛІД СКЛАСТИ ІСПИТ: ЩО НЕ РОБИТЬ ВІН, А ІСПИТ НЕ ЙДЕ З ГОЛОВИ; ТАКЕ ПАМ’ЯТАННЯ НЕ ДОЗВОЛИТЬ ЙОМУ НІ ХВИЛИНИ ДАРЕМНО ВИТРАТИТИ, А ВЕСЬ ЧАС ВИКОРИСТОВУЄ ВІН НА ПІДГОТОВКУ ДО ІСПИТУ. ОТ БИ І НАМ ТАК НАЛАШТУВАТИСЯ!

Вас може зацікавити

6 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

15 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний