Седмиця 10-та після П’ятидесятниці. Глас 8. Успенський піст. |
Мчч. Фотія і Аникити і багатьох із ними (305-306).
Сщмч. Олександра, єп. Команського (III). Мчч. Памфіла і Капітона (III). Собор Валаамських святих. Собор Кемеровських святих. Собор святих землі Житомирської. Сщмч. Павла пресвітера (1919)
Прмчч. Білогорських: Варлаама, Сергія, Ілії , В’ячеслава, Іоасафа, Іоанна, Антонія, Михея, Віссаріона, Матфея, Євфимія, Варнави, Димитрія, Савви, Гермогена, Аркадія, Евфимія, Маркелла, Іоанна, Іакова, Петра , Іакова, Олександра, Феодора, Петра, Сергія та Олексія (1918). Сщмч. Василія пресвітера. Сщмчч. Леоніда, Іоанна та Миколая пресвітерів (1937).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ПРИТЧІ ПРО ДВОХ СИНІВ, ДРУГИЙ ІЗ НИХ МОТОРНО СКАЗАВ: “ІДУ”, І НЕ ПІШОВ.
ЦЕ ОБРАЗ ВСІХ СКОРОСТИГЛИХ БЛАГИХ НАМІРІВ,
ЯКІ ВИКОНАТИ НЕ ВИСТАЧАЄ ПОСТІЙНОСТІ, ВОЛІ ТА ТЕРПІННЯ.
ТОДІ ЛЕГКЕ СЕРЦЕ ГОТОВЕ НА БУДЬ-ЯКЕ ДОБРО, АЛЕ НЕТВЕРДА ТА НЕ ТРУДОЛЮБИВА ВОЛЯ ВІДМОВЛЯЄТЬСЯ ВІД ВИКОНАННЯ ВІДРАЗУ Ж. ЦЮ НЕМІЧ МОЖНА ПОБАЧИТИ МАЙЖЕ У ВСІХ.
ЯК ЖЕ УНИКНУТИ ТАКОЇ НЕСПРОМОЖНОСТІ ПЕРЕД САМИМ СОБОЮ ТА ПЕРЕД ІНШИМИ?
А ОСЬ ЯК: НЕ ПОЧИНАЙ НІЧОГО, ДОБРЕ НЕ ОБДУМАВШИ ЦЕ ТА НЕ РОЗРАХУВАВШИ, ЧИ ВИСТАЧИТЬ НА ЦЕ СИЛ. ТАК ГОСПОДЬ ПОВЕЛІВ У ПРИТЧІ ПРО ТИХ, ХТО ПОЧИНАЄ ВІЙНУ АБО БУДУЄ ДІМ.
У ЧОМУ Ж ЦЕЙ РОЗРАХУНОК?
У ТОМУ, ЗА ПЕРЕКАЗОМ ТИХ ПОВЧАНЬ ГОСПОДА, ЩОБ ОЗБРОЇТИСЯ НАПЕРЕД САМОВІДДАНІСТЮ ТА ТЕРПІННЯМ.
ПОДИВИСЯ, ЧИ Є У ТЕБЕ ЦІ РИСИ, І ЯКЩО Є, ТО ПОЧИНАЙ СПРАВУ, А ЯКЩО Ж НІ, ТО НАПЕРЕД НИМИ ЗАПАСИСЬ.
ЯКЩО ЗАПАСЕШСЯ, ТО ЩОБ НЕ ТРАПИЛОСЯ НА ШЛЯХУ ДО ВИКОНАННЯ СПРАВИ, ВСЕ ПЕРЕТЕРПИШ ТА ЗДОЛАЄШ, І РОЗПОЧАТЕ ДОВЕДЕШ ДО КІНЦЯ.
РОЗРАХУНОК – ЦЕ НЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ЯКЩО СКЛАДНА СПРАВА, ТО ПОКИНЬ ЇЇ, А ТЕ, ЩОБИ НАЛАШТУВАЛИ СЕБЕ НА ВСЯКУ ПРАЦЮ. ЗВІДСИ БУДЕ І ПОХОДИТИ ТВЕРДІСТЬ ВОЛІ ТА ПОСТІЙНІСТЬ ВИКОНАННЯ. І НЕ БУДЕ З ТОБОЮ НІКОЛИ ТОГО, ЩОБ ТИ СКАЗАВ: “ІДУ”, А ПОТІМ НЕ ПІШОВ.