Неділя 5-та після П’ятидесятниці. Глас 4. |
![]() Посту немає.
|
Мц. Голіндухи, у св. Хрещенні Марії (591). Прпп. Іоанна
(998) (Груз.) и Гавриїла
(X) (Груз.) Святогорців. Мчч. Феодора
варяга і сина його Іоанна
, у Києві (983). Прп. Арсенія
Новгородського (1570). Прп. Сімона
Воломського (1641).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
ГАДАРИНЦІ БАЧИЛИ ДИВНЕ ЧУДО ГОСПОДНЄ, ЯКЕ БУЛО ПОКАЗАНЕ У ВИГНАННІ ЛЕГІОНУ БІСІВ, ТА ВСЕ Ж ВСІМ МІСТОМ ВИЙШЛИ І МОЛИЛИ ГОСПОДА, “ЩОБ ВІН ВІДІЙШОВ ВІД ЇХ КРАЮ”.
НЕ ВИДНО, ЩОБ ВОНИ ВОРОЖЕ СТАВИЛИСЯ ДО НЬОГО, АЛЕ НЕ ВИДНО І ЇХ ВІРИ. ЇХ ОГОРНУВ ЯКИЙСЬ НЕЗРОЗУМІЛИЙ СТРАХ, ЧЕРЕЗ ЯКИЙ ВОНИ БАЖАЛИ ТІЛЬКИ: ІДИ МИМО, КУДИ ЗНАЄШ, ТІЛЬКИ НАС НЕ ЗАЧІПАЙ.
ЦЕ СПРАВЖНІЙ ОБРАЗ ЛЮДЕЙ, ЯКІ МИРНО ЖИВУТЬ У СВОЇ ОБІЙСТЯХ. БІЛЯ НИХ ВИЙШОВ ТАКИЙ СОБІ НЕСПРИЯТЛИВИЙ ПОРЯДОК РЕЧЕЙ; ВОНИ ЗВИКЛИ ДО НЬОГО, ТОМУ НЕ МАЮТЬ НІ ПОТРЕБИ, НІ ПОМИСЛІВ ЗМІНИТИ ЩО-НЕБУДЬ, ВОНИ БОЯТЬСЯ ЗРОБИТИ ЯКИЙСЬ НОВИЙ КРОК.
ОДНАК, ВІДЧУВАЮЧИ, ЩО ЯКЩО ПРИЙДЕ ПОВЕЛІННЯ ЗВЕРХУ, ТО СТРАХ БОЖИЙ І СОВІСТЬ ЗМУСЯТЬ ЇХ ВІДМОВИТИСЯ ВІД СТАРОГО ТА ПРИЙНЯТИ НОВЕ. ВОНИ ВСІЛЯКО УНИКАЮТЬ ВИПАДКІВ, ЯКІ МОЖУТЬ ПІДВЕСТИ ЇХ ДО ТАКИХ ПЕРЕКОНАНЬ, ЩОБ, ПРИКРИВАЮЧИСЬ НЕЗНАННЯМ, ЖИТИ СПОКІЙНО ЗІ СВОЇМИ СТАРИМИ ЗВИЧКАМИ.
ТАКИМИ Є ТІ, ХТО БОЇТЬСЯ ЧИТАТИ ЄВАНГЕЛІЄ АБО Ж ВЕСТИ РОЗМОВУ ПРО ДУХОВНІ РЕЧІ. А ВСЕ ТОМУ, ЩО ПОБОЮЮТЬСЯ ПОТРИВОЖИТИ СВОЮ СОВІСТЬ, ЯКА, ПРОКИНУВШИСЬ, ПОЧНЕ ПРИМУШУВАТИ ЇХ ОДНЕ ПОКИНУТИ, А ІНШЕ ПРИЙНЯТИ.