7.2 C
Lutsk
Неділя, 28 Травень, 2023
Календар

24 січня 2021 року – календар з повчанням

Неділя 33-я після П’ятидесятниці, після Богоявлення. Глас 8.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Богоявлення. Совершается служба с полиелеемПрп. Феодосія Великого, спільних житій начальника (529). Совершается служба на шестьПрп. Михаїла Клопського, Новгородського (бл. 1453-1456).

Прп. Феодосія Антіохійського (бл. 412).

Сщмчч. МиколаяФеодора і Володимира пресвітерів (1919). Св. Володимира спов.., пресвітера (1932).

Єлецької ікони Божої Матері (1060).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 11-е, Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Неділі після Богоявлення: Єф., 224 зач. (від полу́), IV, 7-13. Мф., 8 зач., IV, 12-17. Прп.: 2 Кор., 176 зач., IV, 6-15. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ВЧОРА АПОСТОЛ ОЗБРОЇВ ХРИСТИЯНИНА, ЯКИЙ СТАВ

Свт. Феофан (Говоров), Затворник ВышенскийНА ШЛЯХ СПАСІННЯ, ДУХОВНОЮ ВСЕЗБРОЄЮ, А НИНІ ВКАЗУЄ НА КЕРІВНИКІВ У ЦІЙ СКЛАДНІЙ ХОДІ ТА

ОСТАННЮ СВІТЛУ МЕТУ ЦЬОГО.

 

КЕРІВНИКИ – ЦЕ ПАСТИРІ ТА ВЧИТЕЛІ, ЯКИХ ДАВ ГОСПОДЬ ЦЕРКВІ, ВУСТАМИ ЯКИХ САМ ПРОМОВЛЯЄ БЛАГОПОТРІБНУ ВСЯКОМУ ВКАЗІВКУ, ХТО ЗВЕРТАЄТЬСЯ З ВІРОЮ ТА МОЛИТОВНИМ ЗВЕРНЕННЯМ ДО ГОСПОДА. ІСТИНУ ЦЮ ЗНАЮТЬ ТІ, ХТО САМОВІДДАНО ЙДЕ ШЛЯХОМ ГОСПОДНІМ, І БЕЗ ЖАЛЮ ДО СЕБЕ ВЕДЕ БОРОТЬБУ З ВОРОГАМИ СПАСІННЯ.

 

ВОНИ У ПАСТИРЯХ СВОЇХ ЗАВЖДИ БАЧАТЬ ДОПОМОГУ ТА НАПОУМЛЕННЯ, КОЛИ ЗІ СТОРОНИ СПОГЛЯДАТИ ТА ОЧІКУВАТИ БИ ЇЇ БУЛО НЕМОЖЛИВО. БО НЕ ДО ЛЮДЕЙ ПРИХОДЯТЬ, А ДО ГОСПОДА, ЯКИЙ ЗАВЖДИ ГОТОВИЙ КЕРУВАТИ ТА ПОВЧАТИ ЧЕРЕЗ ЛЮДЕЙ ЦИХ ВСЯКОГО, ХТО ЩИРО ТА З ВІРОЮ ШУКАЄ У НЬОГО ДОПОМОГИ. СВІТЛА ЦІЛЬ ОСТАННЯ Є “У МІРУ ПОВНОГО ВІКУ ХРИСТОВОГО”, – ВІК “У МУЖА ДОСКОНАЛОГО”.

 

ЩО Є МУЖ ДОСКОНАЛИЙ У ЗВИЧНОМУ ПОРЯДКУ, ВСІМ ВІДОМО; І НЕ МОЖНА ЗНАЙТИ ЛЮДИНИ, ЯКА БИ НЕ БАЖАЛА ДОСЯГНУТИ ТАКОЇ ДОСКОНАЛОСТІ; АЛЕ ЩО Є МУЖ ДОСКОНАЛИЙ У ГОСПОДІ, НІКОМУ НЕ ВІДОМО, ОКРІМ ТИХ, ХТО ВСТУПИВ У ЦЕЙ ВІК. ЦЕ ОДНАК НЕ ПОВИННО НІ В КОГО ОХОЛОДЖУВАТИ РЕВНОСТІ ДО ДОСЯГНЕННЯ І СОБІ ЦЬОГО ВІКУ, А НАВПАКИ – ЩЕ БІЛЬШЕ ПІДІГРІВАТИ ЇЇ; ТОМУ ЩО НЕВІДОМІСТЬ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД ВИСОТИ ТІЄЇ ДОСКОНАЛОСТІ ДУХОВНОЇ, ЯКА ЙМЕНУЄТЬСЯ ЧОЛОВІЧИМ ВІКОМ У ЖИТТІ ПО БОГОВІ.

 

АПОСТОЛ ВИЗНАЧИВ ЙОГО СПРИЙНЯТТЯМ ПОВНОТИ ДОСКОНАЛОСТЕЙ, ЯКІ БУЛИ ПОКАЗАНІ У ГОСПОДІ СПАСИТЕЛЮ. ВСЯКИЙ БАЧИТЬ, ЩО Є ЧЕРЕЗ ЩО ДО ЗВАННЯ НАШОГО ПРИКЛАСТИ “ВСІ СТАРАННЯ”.

Вас може зацікавити

15 вересня 2019 року – православний календар

Редактор Головний

15 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний