2.8 C
Lutsk
Субота, 23 Січень, 2021
Календар

24 грудня 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 29-а після П’ятидесятнице. Глас 3.
Різдвяний піст.
Дозволяється їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Даниїла Стовпника (489-490).

Мчч. Акепсія та Аіфала (354). Мч. Миракса (VII). Прп. Луки  Стовпника (970-980). Прп. Никона Сухого, Печерського (XII).

Сщмч. Феофана, єп. Солікамського, і з ним двох священномучеників та п’яти мучеників (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1937). Сщмч. Іоанна пресвітера (1941). Прп. Кукші Одеського (1964).  Собор Грузинських святих.

Євангельські Читання

Евр., 315 зач., VII, 1-6. Лк., 107 зач., XXI, 28-33.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ДИВІТЬСЯ Ж ЗА СОБОЮ, ЩОБ СЕРЦЯ ВАШІ НЕ ТЯЖІЛИ ОБ’ЇДАННЯМ ТА П’ЯНСТВОМ І ТУРБОТАМИ ЖИТТЄВИМИ, І ЩОБ ДЕНЬ ТОЙ НЕ ЗАСТАВ ВАС ЗНЕНАЦЬКА”. “ДЕНЬ ТОЙ” – ЙДЕТЬСЯ ПРО ОСТАННІЙ ДЕНЬ СВІТУ АБО КОЖНОГО З НАС, ЯКИЙ ПРИХОДИТЬ, ЯК ЗЛОДІЙ, ТА ЗАХОПЛЮЄ, ЯК СІТЬ; ТОМУ І НАКАЗУЄ ГОСПОДЬ: “ТОЖ ПИЛЬНУЙТЕ КОЖЕН ЧАС ТА МОЛІТЬСЯ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

А ОСКІЛЬКИ Ж СИТІСТЬ ТА БАГАТОТУРБОТНІСТЬ – ПЕРШІ ВОРОГИ БДІННЯ ТА МОЛИТВИ, ТО НАПЕРЕД ЩЕ ВКАЗАНО, ЩОБ НЕ ДОПУСКАТИ СЕБЕ ДО ОБТЯЖЛИВОСТІ ЇЖЕЮ, ПИТТЯМ ТА ПЕЧАЛЯМИ ЖИТТЄВИМИ. ХТО ПОЇВ, ПОПИВ, ПОВЕСЕЛИВСЯ, СПАТИ – ВИСПАВСЯ І ЗНОВУ ЗА ТЕ Ж, У ТАКОГО ЯКОМУ БУТИ БДІННЮ? ХТО І ДЕНЬ І НІЧ ЗАЙНЯТИЙ ОДНИМ ЖИТТЄВИМ, ХІБА ТОМУ ДО МОЛИТВИ?

 

“ЩО Ж, СКАЖЕШ, РОБИТИ? БЕЗ ЇЖІ НЕ МОЖНА; І ЇЇ ТРЕБА ЗДОБУТИ. ОСЬ І ТУРБОТА”. АЛЕ ГОСПОДЬ НЕ СКАЗАВ: НЕ ПРАЦЮЙ, НЕ ЇЖ, НЕ ПИЙ, “ЩОБ НЕ ОБТЯЖИТИ” СЕРЦЕ ВАШЕ ЦИМ. РУКАМИ ПРАЦЮЙ, А СЕРЦЕ ТРИМАЙ ВІЛЬНИМ; ЇСТИ – ЇЖ, АЛЕ НЕ ОБТЯЖУЙ СЕБЕ ЇЖЕЮ; І ВИНА ВИПИЙ, КОЛИ ПОТРІБНО, АЛЕ НЕ ДОПУСКАЙ ДО ПОМУТНІННЯ ГОЛОВИ ТА СЕРЦЯ.

 

РОЗДІЛИ ЗОВНІШНЄ ТВОЄ ВІД ВНУТРІШНЬОГО Й ОСТАННЄ ЗРОБИ СПРАВОЮ ТВОГО ЖИТТЯ, А ПЕРШЕ – ТАК СОБІ: ТАМ БУДЬ УВАЖНИМ І СЕРЦЕМ, А ТУТ ТІЛЬКИ ТІЛОМ, РУКАМИ, НОГАМИ ТА ОЧИМА: “БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ ТА ВЕСЬ ЧАС МОЛІТЬСЯ”, ЩОБ СПОДОБИТИСЯ ВІДВАЖНО СТАТИ ПЕРЕД СИНОМ ЛЮДСЬКИМ.

 

ЩОБ СПОДОБИТИСЯ ЦЬОГО, ТРЕБА ЩЕ ТУТ, У СВОЄМУ ЖИТТІ, ВЛАШТУВАТИСЯ ПЕРЕД ГОСПОДОМ, А ДЛЯ ЦЬОГО ОДИН ЗАСІБ – ЩИРА МОЛИТВА У СЕРЦІ, ЯКА ЗВЕРШУЄТЬСЯ РОЗУМОМ. ХТО ТАК НАЛАШТУЄТЬСЯ – ДЛЯ ТОГО НЕ ПРИЙДЕ “ДЕНЬ ТОЙ” ЗНЕНАЦЬКА.

Вас може зацікавити

7 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 листопада 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

17 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний