Седмиця 1-ша після П’ятидесятниці (загальниця). | Посту немає. |
ДЕНЬ СВЯТОГО ДУХА |
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Втішаючи учнів Своїх, Господь говорив, що для них краще, щоб Він піднявся на небо, бо, піднявшись, Він пошле замість Себе Утішителя – Духа. Зійшов Дух Святий і перебуває в Церкві, звершуючи в кожній людині віруючій справу Христову. Кожен християнин – причасник Духа. Це так необхідно, що хто Духа не має, той і не Христовий.
Придивися ж гарненько – чи є в тобі Дух благодаті? Бо він не у всіх залишається, а буває так, що й відходить. Ось прикмети: спочатку находить дух покаяння, і вчить християнина наверненню до Бога і виправленню життя; дух покаяння, зробивши свою справу, передає християнина духу святості й чистоти, якому наслідує, нарешті, дух усиновлення.
Риса першого – працьовита ревність; риса другого – теплота і горіння серця солодке; риса третього – почуття синівства, з якого виходить із серця зітхання до Бога: “Авва, Отче!” (Мк. 14:36) Дивись, на якому з цих ступенів перебуваєш. Якщо ні на якому, бери турботу і піклування про себе.