3.3 C
Lutsk
Вівторок, 28 Березень, 2023
Всі новини Календар

24 червня 2022 року – календар з повчанням

Апостолів Варфоломія і Варнави (I).

Прп. Варнави Ветлузького (1445). Перенесення мощей прп. Єфрема Новоторзького (1572).

Ікони Божої Матері, іменованої «Достойно єсть» («Милуюча») (Х).

Табинської, Курської-Корінної і Пустинно-Глинської «Різдва Богородиці» (XVI) (перехідні святкування у 9-ту п’ятницю після Пасхи) ікон Божої Матері.

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 67 зач., XXI, 15-25. Літ. – Рим., 90 зач., V, 17 – VI, 2. Мф., 31 зач., IX, 14-17. Апп.: Діян., 28 зач., XI, 19-26, 29-30. Лк., 51 зач., X, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Запитували Господа: чому учні Його не постяться? Він відповідав: тому що ще не прийшов для них час. Потім своєю мовою показав, що взагалі суворість зовнішнього подвигу повинна відповідати оновленню внутрішних сил духа.

 

Спочатку розпали дух ревності, а потім налягай на себе і в суворості, бо у такому випадку є у тебе внутрішня нова сила, здатна з користю витримати їх. Якщо ж, не маючи цієї ревності, візьмешся за суворості, захоплюючись або тільки прикладом інших, або показовим подвижництвом, то не на користь це буде.

 

Трохи ще протримаєшся у цій суворості, а потім ослабнеш та покинеш. І буде тобі ще гірше, аніж було раніше. Суворість без внутрішнього духу – те ж, що латка з ситцевого полотна на старому одязі, або вино нове у старому хутрі. Латка відпаде, і дирка робиться ще більшою, а вино прориває хутро, і саме пропаде і хутро стає негожим. Це, зрештою, не означає, що суворості не годні, а навіюється тільки, що треба починати їх у порядку. Треба зробити, щоб потреба їх йшла зсередини, щоб вони задовольняли серця, а не тіснили тільки ззовні, як гніт.

Вас може зацікавити

3 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Проповідь у день Введення в храм Пресвятої Богородиці

Редактор Головний