15 C
Lutsk
Неділя, 11 Червень, 2023
Календар

23 січня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 33-а після П’ятидесятниці. Субота після Богоявлення. Глас 7.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПіслясвято Богоявлення. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Григорія, єп. Ніського (395). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Дометіана, єп. Мелітинського (601). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Маркіана пресвітера (V). Совершается служба на шестьПрп. Павла Комельського (Обнорського) (1429). Совершается служба с полиелеемСвт. Феофана, Затворника Вишенського (1894). Прп. Антипи Валаамського (Афонського) (1882).

Блж. Феозви диякониси, сестри свт. Григорія Ніського (385). Прп. Макарія Писемського (XIV).

Сщмч. Зиновія пресвітера (1920). Сщмч. Петра пресвітера (1930). Сщмч. Анатолія, митр. Херсонського та Одеського (1938).

Євангельські Читання

Утр. – Ін., 35 зач. (від полу́), X, 1-9. Суботи після Богоявлення: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 7 зач., IV, 1-11.  Свт. Феофана: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16. Свт. Григорія: 1 Кор., 151 зач., XII, 7-11. Мф., 34 зач. (від полу́), X, 1-8.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

АПОСТОЛ ОДЯГАЄ ХРИСТИЯН У ВСЕМОГУТНІСТЬ БОЖУ. НАЛЕЖНИМ ЧИНОМ ПІДІЙШЛО ЦЕ СЛІДОМ ЗА ПОПЕРЕДНІМ УРОКОМ. БО ЯКЩО ХТОСЬ, ПОЧУВШИ ПОКЛИКАННЯ БОЖЕ, СПРИЙНЯВ ПОЧАТОК НОВОГО ЖИТТЯ І З ДОПОМОГОЮ БЛАГОДАТІ БОЖОЇ ПРИКЛАВ ДО ТОГО “ВСІ СТАРАННЯ”, ТО ЙОМУ ПІСЛЯ ЦЬОГО НАЛЕЖИТЬ НЕ СПОЧИВАННЯ У ЛАВРАХ, А БОРОТЬБА.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ВІН ЗАЛИШИВ СВІТ, – СВІТ ЗА ЦЕ ПОЧНЕ ТІСНИТИ ЙОГО: ВІН ВРЯТУВАВСЯ ВІД ВЛАДИ ДИЯВОЛА, ДИЯВОЛ БУДЕ ГНАТИ СЛІДОМ ЙОГО ТА СТАВИТИ ЙОМУ ПЕРЕПОНИ, ЩОБ ЗБИТИ ЙОГО З ДОБРОГО ШЛЯХУ ТА ЗНОВУ ПОВЕРНУТИ У СВОЮ СФЕРУ; ВІН ЗРІКСЯ СЕБЕ, ВІДКИНУВ У ВСЬОМУ ВСІ ПРИСТРАСТІ, АЛЕ ЦЕЙ ГРІХ, ЩО ЖИВЕ У НАС, НЕ РАПТОВО РОЗЛУЧАЄТЬСЯ ЗІ СВОЇМ ЗВИЧНИМ ЖИТТЯМ У САМОДОГОДЖАННІ, ТОМУ ЩОХВИЛИНИ БУДЕ ЗАЗІХАТИ ПІД РІЗНИМИ ПРИВОДАМИ ЗНОВУ ПОСЕЛИТИ ВСЕРЕДИНІ СВОЇ ПОРЯДКИ ЖИТТЯ, ЯКІ ТАК БАГАТО ГОДУВАЛИ ТА НАПУВАЛИ ЙОГО І РАНІШЕ.

 

ТРИ ВОРОГА, – КОЖЕН З НЕЗЛІЧЕННИМ ПОЛКОМ, АЛЕ ГОЛОВНОКОМАНДУЮЧИМ Є ДИЯВОЛ, А БЛИЖНІ ПОМІЧНИКИ ЙОГО – БІСИ. ВОНИ ВСІМ УПРАВЛЯЮТЬ У ГРІХОВНОМУ ЖИТТІ, ЯКЕ Є ПРОТИВНИМ ЖИТТЮ ДУХОВНОМУ. ЧОМУ АПОСТОЛ ПРОТИ НИХ І ОЗБРОЮЄ ХРИСТИЯНИНА ТАК, НІБИ ІНШИХ І НЕ БУЛО ЗОВСІМ. ГОВОРИТЬ: “НАША БРАНЬ НЕ ПРОТИ КРОВІ ТА ПЛОТІ, АЛЕ ПРОТИ НАЧАЛЬНИКІВ, ПРОТИ ВЛАД, ПРОТИ СВІТОПРАВИТЕЛІВ ПІТЬМИ ВІКУ ЦЬОГО, ПРОТИ ЗЛОБИ ПІДНЕБЕСНОЇ”.

 

БО ЯКЩО НЕ БУДЕ ЇХ, ТО І ВОРОЖБИ, МОЖЛИВО, НЕ БУЛО БИ. ТАК ЖЕ САМО, ЯКЩО СКОРО ВОНИ ВРАЖЕНІ, ТО ВРАЖЕННЯ ІНШИХ НІЧОГО ВЖЕ НЕ ВАРТУЄ. ОТОЖ, ДИВИСЯ ВСЯКИЙ, КУДИ СЛІД НАПРАВЛЯТИ СТРІЛИ АБО, ПРИНАЙМНІ, ЯКОЮ МІРОЮ ТА З ЯКОЇ СТОРОНИ ОСОБЛИВО НАЛЕЖИТЬ СЕБЕ ВІДГОРОДЖУВАТИ. – І ОГОРОДЖУЙ! – АПОСТОЛ ПРОПИСАВ КІЛЬКА СПОСОБІВ ДЛЯ ЦЬОГО; АЛЕ ВСІ ВОНИ СИЛЬНІ ЛИШЕ ГОСПОДОМ. ЧОМУ ДОСВІДЧЕНІ БОРЦІ ДУХОВНІ І ЗРАДИЛИ НАС; ІМЕНЕМ ГОСПОДА ІІСУСА БИЙ РАТНИКІВ.

Вас може зацікавити

8 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

5 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний