Седмиця м’ясопусна. Вселенська батьківська (м’ясопусна) субота. Глас 2. |
![]() Посту немає.
|
Пам’ять усіх споконвіку спочилих православних християн.
Мч. Никифора
, з Антіохії Сирської (бл. 257).
Знайдення мощей свт. Інокентія
, єп. Іркутського (1805). Знайдення мощей свт. Тихона
, патріарха Московського і всієї Русі (1992).
Сщмчч. Маркела, єп. Сікелійського, Філагрія
, єп. Кіпрського, і Панкратія
, єп. Тавроменійського (I). Прп. Панкратія Печерського, в Дальних печерах (XIII). Прпп. Генадія
(бл. 1516) і Никифора
(1557) Важеозерських.
Сщмч. Василія пресвітера (1930). Сщмч. Іоанна пресвітера (1938).
Євангельські Читання
1 Кор., 146 зач., X, 23-28. Лк., 105 зач., XXI, 8-9, 25-27, 33-36. За упокій: 1 Сол., 270 зач., IV, 13-17. Ін., 16 зач., V, 24-30.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Свята Церква переводить нині увагу нашу за межі справжнього життя, до батьків та братів наших, які прийшли сюди, з нагадуванням про їх становище, якого і нам не минути, готуючи нас до належного проходження сирної седмиці та великого посту, який наступить за нею.
Послухаємо матері своєї Цервки та, згадуючи батьків і братів наших, потурбуємося себе приготувати до переходження на той світ. Згадаємо гріхи свої та оплачемо їх, стараючись далі чистими себе берегти від усякої скверни. Бо в Царство Боже не ввійде ніщо нечисте, і на суді ніхто з нечистих не виправдається. Тут треба приготувати своє очищення. Поспішімо ж, бо хто може передбачити собі довголіття? Життя уже може припинитися.
Як з’явитися на той світ нечистими? Якими очима глянемо на батьків та братів наших, які мають зустріти нас? Що відповімо на їх запитання: це що у тебе нехороше? – а це що? І це що? Який же сором накриє нас?! Тож поспішімо виправити все невиправлене, щоб явитися на той світ, хоч скільки-небудь стерпними та терпимими.