-5.6 C
Lutsk
Середа, 8 Грудень, 2021
Календар

21 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 19-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Посту немає.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Пелагії  (457). Прп. Досифея Верхньоостровського, Псковського (1482). Прп. Трифона, архім. В’ятського, чудотворця (1612). Собор В’ятських святих.

Св. Пелагії діви  (303). Прп. Таїсії  (IV).

Сщмчч. Димитрія, архієп. Можайського, і з ним Іоанна диякона, прмчч. Амвросія і Пахомія, прмц. Татіани , мч. Миколая, мцц. Марії і Надії  (1937). Сщмчч. Іони, єп. Велізького, прмч. Серафима, сщмчч. ПетраВасиліяПавлаПетраВолодимира пресвітерів, мчч. Віктора, Іоанна, Миколая і мц. Єлисавети (1937). Прмч. Варлаама (кінець 1930-х).

Євангельські Читання

Флп., 235 зач., I, 1-7. Лк., 33 зач., VII, 36-50.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Чому так сталося що Симон фарисей шанує Господа та запрошує Його до себе, але тут же побачивши, що Він прихильно допускає до Себе і грішницю, спокушається і починає думати: “якщо би Він був пророком?”…

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Тому, що почав турбуватися за частування і за клопотами залишив здорове міркування про порядки Божі. Ці дві області, життєва та духовна, зовсім не схожі за своїми властивостями та законами.

 

Між тим, розум наш, чим дуже займеться, за законами того і судити починає. З життєвої точки зору з очевидною грішницею не можна мати спілкування; Симон так і судить, забувши, що покаяння всіх робить чистими і грішників зрівнює з праведниками.

 

Він думає, що грішниці не варто тут бути, і що Спаситель, якщо не відганяє її, то тому, звісно, що не знає, хто вона; від цієї думки відразу ж народилася й інша: якщо не знає, то який же Він пророк?

 

Словом то він не сказав цього, а тільки подумав, і зовні ні в чому, ні в його клопотах, як у доброго господаря, не відбулося ніякої зміни, але Господь бачив його серце і по серцю його дав йому настанови. Він вселив йому, що грішникам то і місце біля Нього і що грішниця, яка припала до Нього серцем, більше вшанувала його, аніж він, який вшанував Його тільки частуванням.

 

Зовнішнє вводить людину у неприємне Господу почуття праведності, а внутрішнє завжди тримає його в почуттях своєї непотрібності перед лицем всезнаючого Господа.

Вас може зацікавити

26 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 жовтня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

30 листопада 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний